Lenovo nawiązuje bliższą współpracę z Google w ramach Project Tango | Tabletowo.pl

Lenovo nawiązuje bliższą współpracę z Google w ramach Project Tango

Nowy smartfon ma zostać pokazany już na targach CES 2016

Dołącz do dyskusji 0

Lenovo po zakupie Motoroli zdecydowanie podskoczyło w klasyfikacji największych producentów urządzeń mobilnych na świecie. Niewątpliwie Chińczycy zdołali już zdobyć odpowiednią popularność na całym świecie, a modele z ich oferty są często kupowane. Wkrótce firma ma pokazać szerszej publiczności efekty swojej współpracy z Google. Z pewnością szykuje się ciekawa premiera, która być może będzie jedną z najważniejszych w przyszłym roku.

Otóż Lenovo i Google zapraszają na swoją wspólną konferencję, która ma odbyć się 7 stycznia na targach CES 2016 w Las Vegas. Najprawdopodobniej właśnie wtedy poznamy nowy smartfon, wykorzystujące pełny potencjał drzemiący w Project Tango. Chińczycy nie są jedynymi partnerami Amerykanów w tym temacie, lecz właśnie oni jako pierwsi pokażą taki telefon.

Project Tango pozwala na dokładne rejestrowanie otaczającego nas świata. Dzięki odpowiedniemu zestawowi wbudowanych kamer oraz czujników, urządzenie pozwoli na mapowanie wszystkich szczegółów w 3D. Gdyby tego było mało, urządzenie będzie mogło rozpoznać, gdzie się znajduje tylko i wyłącznie na podstawie danych zarejestrowanych przez sensory. Ponadto wiemy już, że nowy smartfon będzie korzystał z aparatów z technologią Real Sense autorstwa Intela. Pozwala ona na znacznie lepsze wykrywanie głębi obrazu.

Oprócz Lenovo możemy spodziewać się podobnej nowości od LG. Poza tym nad Project Tango pracują także tacy potentaci, jak Nvidia, Qualcomm czy też Intel – efekty ich współpracy zapowiadają się bardzo dobrze. Należy mieć jednak na uwadze, że te urządzenia nie są jeszcze tworzone pod kątem zwykłych użytkowników, a deweloperów.

źródło: Softpedia

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona