Nie ma już: Lenovo Moto. Teraz to już tylko: Motorola

To musiało nastąpić. Również w Polsce, po wielu perypetiach związanych z nazewnictwem firmy, marki i samych smartfonów, Motorola wraca do korzeni. Smartfony takie jak Lenovo Moto Z, od teraz nazywane będą „tak, jak trzeba”. Powitajcie starą-nową Motorolę.

Na dzisiejszej konferencji Motoroli w Warszawie, przekazano wiadomość, której obserwatorzy rynku mobilnego spodziewali się już od niemal dwóch miesięcy. Lenovo, właściciel marki Motorola, nie zamierza dłużej ingerować tak mocno w nazewnictwo smartfonów.

Reklama

https://youtu.be/8z_Gr9Cbm14

Tak jak do tej pory urządzenia ze znaczkiem odlatującego ptaka na plecach musieliśmy nazywać Lenovo Moto (coś-tam), tak od dziś wszystkie te urządzenia w Polsce będą rozpoznawane jako Motorole. I tak na przykład Lenovo Moto Z to teraz Motorola Moto Z, Lenovo Moto Z Play to teraz Motorola Moto Z Play, i tak dalej. W niektórych sklepach internetowych już zmieniono nazwy na nowe.

Nie wszystkie smartfony Lenovo należą jednak do linii Moto. Wśród nich można wymienić takie konstrukcje jak Lenovo K6 Note czy P2. Z nimi będziemy musieli się jednak pożegnać. Do końca trzeciego kwartału 2017 roku, z naszego rynku znikną wszystkie smartfony sygnowane logo Lenovo. 

To dość odważny ruch ze strony firmy, jednak ewidentnie jest ona nastawiona na promowanie swoich nowych produktów spod nazwy Motorola.

źródło: Lenovo