Dobra, to jest dziwne. Smartfon Lenovo Legion będzie miał naprawdę kosmiczny układ aparatów

Historia pamięta wiele niecodziennych projektów smartfonów, ale te najbardziej odważne albo nie trafiły do sprzedaży, albo pojawiły się na rynku w bardzo ograniczonych ilościach. Lenovo Legion z kolei, nie dość, że będzie miał niezwykłą konstrukcję, to będzie też powszechnie dostępny.

Reklama

Do tej pory smartfony dla graczy były po prostu przebranymi w barwne fatałaszki flagowcami. Ich wydajność i funkcje tylko nieznacznie odbiegały od najlepszych urządzeń czołowych producentów, stąd tylko nieliczni klienci potrafili wydać na nie pieniądze. Lenovo postawiło wszystko na jedną kartę. Kiedy patrzę na Legiona, od razu wiem, że trzeba trzymać go w pozycji horyzontalnej.

Lenovo Legion – stworzony do gry

Lenovo Legion ma wyjątkową formę, podporządkowaną celowi swojego istnienia. Aparaty w tym smartfonie umiejscowione są tak, by wymuszać poziomą obsługę urządzenia.

Po pierwsze, aparat do selfie wysuwa się z obudowy z boku. Oczywiście, tak się wydaje, gdy trzymamy urządzenie w pozycji pionowej. Przerzucając sprzęt na bok, kamerka przednia będzie znajdować się u góry, przy dłuższej krawędzi urządzenia. Wysunie się stamtąd w pół sekundy (dokładnie w 0,496 s), co – jak utrzymuje Lenovo – jest rekordem w tego typu konstrukcjach.

Lenovo Legion (fot. jd.com)

Podobna zasada dotyczy aparatu głównego na tylnej obudowie. Lenovo Legion nie ma obiektywów umiejscowionych blisko górnego boku smartfona. Zamiast tego, znajdują się one mniej więcej na środku obudowy. Robienie zdjęć ma więc sens prawie tylko wtedy, gdy trzymamy telefon obiema rękami, w pozycji poziomej.

Aparat jest podwójny: zastosowane matryce mają 64 Mpix i 16 Mpix, przy czym ta druga połączona jest z obiektywem szerokokątnym.

Lenovo Legion (fot. Station Chat)

Reszta specyfikacji nie pozostawia wątpliwości

Choć wyróżnikiem Lenovo Legion będzie jego wyjątkowe podejście do umiejscowienia aparatów, nie będzie mu można odmówić także mocy potrzebnej do grania w gry. Zostanie wyposażony w 6,67-calowy ekran AMOLED o częstotliwości odświeżania 144 Hz i mocarny procesor Qualcomm Snapdragon 865+.

Lenovo Legion (fot. jd.com)

Podstawowa wersja zyska 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, jak też baterię z szybkim ładowaniem 90 W. O dźwięk zadbają głośniki stereo (skierowane do przodu). Oczywiście nie zabraknie oświetlenia RGB z agresywnym logo marki Lenovo Legion.

Smartfon ma zostać zaprezentowany 22 lipca i kosztować około 670 dolarów.