Lenovo IdeaPad Yoga z Windows 8. Ciekawy projekt tabletu/laptopa/monitora (niepotrzebne skreślić)? | Tabletowo.pl

Lenovo IdeaPad Yoga z Windows 8. Ciekawy projekt tabletu/laptopa/monitora (niepotrzebne skreślić)?

Dołącz do dyskusji 0
lenovo ideapad yoga

Pomysłowość producentów nie zna granic. Co chwilę prześcigają się w coraz to ciekawszych projektach, które mniej lub bardziej nam się podobają. Mieliśmy do czynienia między innymi z różnymi podejściami do laptopo-tabletów, jak: Dell Inspiron Duo, Toshiba Libretto W100, Asus Eee Pad Slider czy Asus Eee Pad Transformer (i Prime). Jeszcze ciekawszy (moim zdaniem) jest projekt przygotowany przez Lenovo – ale wyłącznie dla osób, które potrzebują dość dużego ekranu i nie wyobrażają sobie pracy na sprzęcie pracującym w oparciu o inny system niż Windows – w tym przypadku Windows 8. Przed Wami Lenovo IdeaPad Yoga.

Na pierwszy rzut oka (zwłaszcza patrząc na fotkę poniżej) dostrzegamy w tym urządzeniu laptopa – i słusznie, aczkolwiek do tego jego rola się nie ogranicza. Posiada bowiem specjalne zawiasy umożliwiające obracanie ekranu tak, by klawiatura była pod spodem, a wyświetlacz na wierzchu – wtedy może służyć jako tablet. Ale żeby tego było mało, sprzęt ten możemy także wykorzystać jako monitor (chociażby jak jest pokazane na pierwszym zdjęciu).

Równie interesujące są parametry Lenovo IdeaPad Yoga. Urządzenie zostało wyposażone w 13,3-calowy wyświetlacz IPS (10-punktowy multitouch) o rozdzielczości 1600 x 900 pikseli, procesor Intel Core – Ivy Bridge, do 8GB RAM, SSD o maksymalnej pojemności 256GB oraz akumulator mający pozwalać na osiem godzin pracy.

Całość pracuje pod kontrolą Windows 8, więc nie spodziewajcie się rychłej premiery na półkach sklepowych – ta nastąpi najprawdopodobniej pod koniec bieżącego roku. Warto wspomnieć, że grubość modelu to 16,9 mm, natomiast waga – 1,5 kg.

Cena Lenovo IdeaPad Yoga ma wynosić ok. 1200 dolarów.

lenovo ideapad yoga lenovo ideapad yoga

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona