Lenovo IdeaPad Yoga wyceniony w Anglii. Będzie drogo!

Reklama

Jeżeli mieliście nadzieję kupić hybrydowy tablet Lenovo IdeaPad Yoga za niewielkie pieniądze, rozczarujecie się. Producent urządzenia ogłosił dziś ceny, które wkrótce będą obowiązywać w Wielkiej Brytanii. Krótko mówiąc, nie są atrakcyjne.

Za tablet Lenovo IdeaPad Yoga Brytyjczykom przyjdzie zapłacić £1,200 za model podstawowy oraz £1,500 za wariant z procesorem Intel Core i7. Ceny zawierają 20-procentowy podatek i najprawdopodobniej nie ulegną zmianie. Kiedy podczas targów CES w styczniu tego roku Yoga ujrzała światło dzienne po raz pierwszy, spodziewaliśmy się, że będzie można ją kupić za znacząco mniejsze pieniądze. Według aktualnego kursu, Lenovo IdeaPad Yoga, w zależności od wariantu, kosztował będzie odpowiednio 6050 złotych i 7560 złotych bez kosztów dodatkowych.

Za tę sumę można otrzymać hybrydowy tablet, który wyposażono nie tylko w ekran dotykowy, ale również fizyczną klawiaturę. Specyfikacja urządzenia obejmuje 13,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1600 x 900 pikseli, procesor Intel, maksymalnie 8GB pamięci operacyjnej RAM, dysk o pojemności 256GB, system operacyjny Windows 8, baterię, która pozwoli na 8 godzin pracy oraz obudowę o grubości 16,9 mm i wadze 1,5 kg.

Podejrzewaliśmy, że pierwszy tablet z Windows 8 będzie pochodził od Lenovo i mieliśmy rację. Skoro producent już ujawnił cenę, możemy spodziewać się rychłej premiery rynkowej urządzenia, które na półki sklepowe najprawdopodobniej trafi w październiku.

via The Verge