Left 4 Dead

Left 4 Dead 2 otrzymuje ogromną aktualizację – „Ostatni bastion”

Seria Left 4 Dead to jedna z tych w bibliotece Valve, która ma oczywiście problem z numerem trzy. Ale Left 4 Dead 2 z aktualizacją czy bez – wciąż cieszy się popularnością. Taką jednak otrzymał i jest to pierwsza aktualizacja od 2012 roku.

Reklama

Oryginalnie „Ostatni bastion” był trybem przetrwania w pierwszej części serii i miał wyłącznie dostępną jedną mapę – latarnię morską. W sequelu staje się to oficjalną i ogromną aktualizacją, i to wszystko wyłącznie dzięki społeczności. Jak w przypadku Black Mesa odświeżającego Half-Life’a, Valve wyraził zgodę.

Rozszerzona kampania i tryb przetrwania

„Ostatni bastion” nie jest teraz przeznaczony do trybu przetrwania. Stał się kampanią, w której musimy dostać się do latarni morskiej. To zupełnie inaczej niż w swojej oryginalnej wersji, gdzie naszym zadaniem było wyłącznie przetrwać. W Left 4 Dead 2 tamto miejsce staje się wybawieniem dla znanych nam postaci.

Left 4 Dead
RIP Bill (fot. Steam)

Trybu przetrwania jednak nie zaniedbano. Najnowsza aktualizacja wprowadza do niego aż 26 nowych map. Dołączono także kryzys paliwowy na 4 nowych arenach, gdzie oczywiście gracze zajmą się poszukiwaniem paliwa.

W walce o przetrwanie pomogą na pewno zupełnie nowe bronie, m.in. łopata czy widły, ale również uzbrojenie znane z Counter-Strike: Source.

Przede wszystkim poprawki

Aktualizacja ,,Ostatni bastion” wprowadza jeszcze zarażonych z Left 4 Dead (wraz z rozczłonkowywaniem – należało o tym wspomnieć), nowe animacje i dialogi, których poprzednio nie użyto w grze.

Mimo wszystko gra doczekała się głównie poprawek w ramach PVP, interfejsu i generalnie rozgrywki.

Left 4 Dead
Gotowi na szukanie paliwa jak zawsze? (fot. Steam)

Zmian można naliczyć ponad tysiąc. Ich pełną, szczegółową listę (w języku angielskim), można odnaleźć tutaj.

W Left 4 Dead 2 możecie zagrać za darmo jeszcze przez następne 24 godziny. Wystarczy, że odwiedzicie kartę Steam gry i pobierzecie ją na swoje komputery. W tym samym czasie znajduje się ona w promocji i można kupić ją już za 7,19 złotych. Za hit tej rangi to niemal kradzież. Jest to z całą pewnością gra, która powinna znaleźć się w bibliotece każdego użytkownika Steam.

Zobacz też: