Honor MagicBook X ma rzucić wyzwanie MacBookom od Apple

Producenci laptopów od lat stawiają sobie MacBooki za wzór funkcjonalnego notebooka. Ponieważ produkty Apple odnoszą sukcesy dzięki stosownemu marketingowi, Honor nie chce być gorszy i zapowiada premierę urządzenia MagicBook X.

Nowa linia laptopów od Honora

Notebooki Honora dzielą się na kilka linii produktów, z których najbardziej „prestiżową” jest HonorBook Pro. Występują w niej urządzenia z różnymi procesorami i przekątnymi ekranów. Nieco niżej pozycjonowane są zwykłe MagicBooki. Teraz firma planuje wdrożenie jeszcze jednej gałęzi laptopów – MagicBook X. Mają to być sprzęty charakteryzujące się jeszcze większą kompaktowością. Niewykluczone, że będzie to odpowiednik MacBooków Air od Apple.

Honor nie zdradza na temat swojego nowego dziecka zbyt wielu szczegółów – wszystkie karty odkryje podczas oficjalnej prezentacji, zaplanowanej na 7 maja. Konferencja powinna rozpocząć się o godzinie 7:30 naszego czasu (14:30 czasu pekińskiego).

Drobiazgi, które robią różnicę

Grafika zwiastująca rychłą premierę laptopa Honor MagicBook X zdradza kilka detali dotyczących jego budowy. Sprzęt najwyraźniej zyska dwa porty USB typu A – po jednym z każdej strony korpusu. Widać też gniazdo micro HDMI, port słuchawkowy oraz USB-C, które najpewniej będzie używane do uzupełniania energii w akumulatorze.

Wyświetlacz sprawia wrażenie większego dzięki zastosowaniu niewielkich ramek ekranu. W górnej części pokrywy nie widać żadnego oczka kamery, więc można przypuszczać, że znajduje się ona między klawiszami F6 i F7, tak jak w innych laptopach tego producenta.

Wszystkich szczegółów odnośnie urządzenia dowiemy się już jutro. Ciekawe, jak wypadnie na tle bardzo dobrze przyjętych w Europie laptopów Huawei.