Przeszczep serca. Laptopy Dell XPS 13 dostają procesory Intel Core 11. generacji

Przeszczep serca. Laptopy Dell XPS 13 dostają procesory Intel Core 11. generacji

Dell może naprawdę gratulować sobie serii laptopów XPS – ich uroda wyróżnia się na tle innych notebooków z Windowsem, a teraz dostają one najnowsze procesory Intela.

Intel Tiger Lake w laptopach Dell XPS

Najnowsza aktualizacja sprzętowa Della nie sięga aspektów wizualnych laptopów XPS 13, a modyfikuje głównie ich wnętrze. Tuż przed rozpoczęciem się targów CES 2020, producent przekazał informację o premierze modelu XPS 13 w tegorocznej edycji z procesorami Intel Core 10. generacji, a teraz przyszedł czas na jego uaktualnienie o najnowsze chipy giganta z Santa Clara.

Nowe modele laptopów Della z procesorami Intel Tiger Lake mają zapewniać najwyższy poziom wydajności przy jednoczesnej oszczędności energetycznej. Zapewne najdłuższe przebiegi na baterii będą zapewniać wersje XPS-ów z chipami Intel Core i3, ale i mocniejszym konfiguracjom, aż do Core i7-1185G7, nie powinno zabraknąć soku w baterii zbyt wcześnie. Działanie notebooków ma sięgać nawet 9 godzin pracy przy ekranie 1080p. W razie czego wyczerpany akumulator będzie można szybko ładować – po półgodzinnym spotkaniu z adapterem, czas działania zostanie przedłużony o 4 godziny.

Przeszczep serca. Laptopy Dell XPS 13 dostają procesory Intel Core 11. generacji
Dell XPS 13 9000 Series

Kosmetyka sprzętowa

Najmocniejsza opcja Della XPS 13 zyska zintegrowaną grafikę Iris Xe, dwa porty Thunderbolt 4 i Wi-Fi 6, jak też 32 GB RAM (4267 MHz zamiast 3733 MHz), dysk SSD 2 TB i ekran dotykowy 4K z DisplayHDR 400. Wśród portów nie brakuje slotu na karty microSD oraz gniazda słuchawkowego.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Chyba największą nowością poza nieco odświeżoną specyfikacją jest dodanie kamery podczerwieni, dzięki której do Windowsa 10 zalogujemy się przez Windows Hello. W sprzedaży będą też dostępne wersje z systemem Linux Ubuntu.

Przeszczep serca. Laptopy Dell XPS 13 dostają procesory Intel Core 11. generacji
Dell XPS 13 2020

Dell ruszy ze sprzedażą XPS 13 w wersji z procesorem Intel Core Tiger Lake już 30 września. Ceny będą zaczynać się od od 999 dolarów za opcję tradycyjną oraz 1249 dolarów za wersję 2-w-1.

Co prawda nie są to pierwsze notebooki, które spełniają założenia programu Intel Evo, ale jak na razie, konkurencja na tym polu jest niewielka. Energooszczędne ultrabooki zaprezentowali dotąd Samsung, Dynabook i Asus. Zapewne wkrótce więcej producentów sięgnie po procesory Intel Core 11. generacji.