laptop Chuwi MiniBook
Chuwi MiniBook (fot. Chuwi)

Chuwi MiniBook – mały laptop, ale wariat

Przeglądając chińskie sklepy typu AliExpress czy GearBest można natknąć się na bardzo małe, ale jednocześnie zaskakująco dobrze wyposażone (i przez to dość drogie) laptopy z Windowsem. Chuwi MiniBook jest kolejnym przedstawicielem tej grupy urządzeń, ale jego cena nie powinna być zbyt wygórowana.

Specyfikacja Chuwi MiniBook

Mimo że jest to laptop, wyposażono go w ekran o przekątnej zaledwie 8 cali. Dla przeciętnego użytkownika będzie on więc zbyt mały do komfortowego korzystania, ale osoby, dla których liczy się przede wszystkim niewielki rozmiar i łatwość przenoszenia, powinny być zadowolone. Od razu dodam, że jest to dotykowy wyświetlacz IPS zamontowany na zawiasie 360°, więc można go obrócić i korzystać z różnych trybów, w tym także tabletu.

Reklama
laptop Chuwi MiniBook
Chuwi MiniBook (fot. Chuwi)

Jako że Chuwi MiniBook to mimo wszystko laptop, na jego pokładzie nie zabrakło klawiatury (niestety, nie jest ona podświetlana). I chociaż z uwagi na gabaryty różni się ona od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, to klawisze i tak wyglądają na dość duże, więc wprowadzanie tekstu za ich pomocą powinno być komfortowe, choć do rozmieszczenia przycisków trzeba będzie się przyzwyczaić. Touchpad zastąpiła z kolei dotykowa kostka (podobne rozwiązanie stosuje też Lenovo w ThinkPadach).

laptop Chuwi MiniBook
Chuwi MiniBook (fot. Chuwi)

Chuwi MiniBook zaoferuje procesor Intel Core m3-8100Y, który charakteryzuje się dwoma rdzeniami o podstawowej częstotliwości taktowania 1,1 GHz i maksymalnej 3,4 GHz, obsługą czterech wątków i wsparciem ze strony zintegrowanej grafiki Intel UHD Graphics 615. Do kompletu są 8 GB LPDDR3 RAM i 128 GB pamięci wbudowanej typu eMMC. Użytkownik będzie jednak mógł samodzielnie dodać też dysk SSD w standardzie M.2.

Jeśli zaś chodzi o złącza, to na pokładzie Chuwi MiniBook znajdą się: 1x USB 2.0, 1x USB 3.0, 1x USB-C ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania PD 2.0, 1x HDMI i 1x złącze audio. Nie zabraknie też slotu na kartę microSD. Całość będzie pracowała pod kontrolą systemu Windows 10. Bateria, która zasili ten laptop, ma mieć pojemność 26,6 Wh, co według deklaracji producenta powinno wystarczyć na co najmniej 8 godzin działania.

Cena, dostępność Chuwi MiniBook

Chuwi MiniBook zostanie sfinansowany za pomocą zbiórki w serwisie Indiegogo, która rozpocznie się za 28 dni. Zainteresowani mogą wejść na stronę Chuwi (link w źródle) i zapisać się na newsletter, dzięki czemu będą mogli kupić pierwsze egzemplarze laptopa (tzw. Super Early Bird) nawet o 25% taniej. Producent nie podał jednak ceny tego urządzenia.

Źródło: Chuwi