Chuwi Aerobook (fot. Chuwi)

Chuwi Aerobook ma być „najbardziej przystępnym cenowo laptopem z bezramkowym ekranem”

Ogólna specyfikacja urządzenia również jest jednak godna uwagi

Chuwi w ostatnim czasie prezentuje właściwie same laptopy (wyjątek stanowi hybryda Chuwi Ubook). Chuwi Aerobook jest kolejnym tego typu sprzętem. Producent w jego przypadku zwraca uwagę przede wszystkim na bardzo wąskie ramki dookoła wyświetlacza, jednak ogólna specyfikacja tego urządzenia również jest godna uwagi.

Ekran w Chuwi Aerobook to matryca IPS o przekątnej 13,3 cala. Producent nie określił jej rozdzielczości, ale raczej mało prawdopodobne, aby zszedł niżej niż Full HD. Według deklaracji Chuwi, wyświetlacz zajmuje blisko 80% powierzchni pokrywy. Marka podaje też, że boczne ramki mają 5 mm szerokości, co ma odpowiadać pięciu ziarenkom soli ułożonym obok siebie. Przyznajcie, że to dość niecodzienne porównanie.

Chuwi Aerobook wyposażono w procesor Intel Core M o maksymalnym taktowaniu 2,2 GHz. Producent nie precyzuje, co to za jednostka, ale można podejrzewać, że jest to dwurdzeniowy, czterowątkowy (14 nm) układ Intel Core m3-6Y30 o bazowej częstotliwości taktowania 900 MHz ze zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics 515. Laptop oferuje też aż 8 GB RAM i 128 GB pamięci na pliki (Chuwi nie podaje jednak, jakiego typu są to kości w obu przypadkach). Tę ostatnią można rozszerzyć do 1 TB (prawdopodobnie chodzi tu o możliwość samodzielnej instalacji dysku SSD z interfejsem M.2).

Chuwi Aerobook ma także podświetlaną klawiaturę. Pomiędzy klawiszami są 3 mm odstępy. Jeśli zaś chodzi o porty i złącza, to laptop oferuje dwa USB 3.0 oraz jedno HDMI, a do tego jeszcze slot na kartę microSD i złącze audio 3,5 mm. Do ładowania baterii służy osobne wejście DC na lewej (patrząc od przodu) krawędzi.

Chuwi Aerobook (fot. Chuwi)

A skoro już o akumulatorze mowa, to Chuwi Aerobook na pojedynczym ładowaniu ma pracować do 8 godzin. Laptop działa pod kontrolą systemu Windows 10. Producent podaje też, że w najwęższym miejscu urządzenie ma grubość 15 mm. Całość waży zaledwie 1,25 kg.

Chuwi nie zdradziło ceny Chuwi Aerobook. Wkrótce jednak rozpocznie się zbiórka funduszy na jego produkcję na platformie Indiegogo. Gdybyście byli nią zainteresowani, zajrzyjcie na podlinkowaną w źródle stronę internetową marki.

Źródło: Chuwi