Nadchodzi potrójna ładowarka indukcyjna od Samsunga. Czy to się uda?

W internecie pojawiła się właśnie pierwsza grafika przedstawiająca ładowarkę firmy Samsung. Jej zadaniem jest równoczesne, bezprzewodowe ładowanie trzech urządzeń: smartfona, zegarka i słuchawek. Czy zadanie, na którym swego czasu poległo Apple, uda się Samsungowi? Wiele na to wskazuje.

Wielofunkcyjna ładowarka bezprzewodowa – historia (największej?) wtopy Apple

Wielofunkcyjna ładowarka bezprzewodowa, jeszcze przez długie lata będzie kojarzyła się przede wszystkim z firmą Apple i jej nieudanym projektem AirPower. Bezprzewodowa ładowarka, która miała jednocześnie ładować iPhone’a i towarzyszące mu akcesoria, okazała się być zbyt skomplikowana w produkcji i mimo, że została oficjalnie zaprezentowana, nigdy nie trafiła do sprzedaży, a cały projekt został anulowany.

Od tamtego czasu wielu producentów podjęło się opracowania własnej, podobnej ładowarki, z różnym skutkiem. Dość powiedzieć, że sam Samsung już teraz ma w ofercie sprzęt potrafiący jednocześnie ładować bezprzewodowo dwa urządzenia. Teraz przyszła pora na zwiększenie jego możliwości – jednoczesne ładowanie trzech sprzętów to wyzwanie dla ładowarki, którą wstępnie nazwano Samsung Wireless Charger Pad Trio.

Wiemy jak może wyglądać… i tyle.

Dzięki grafice, którą w serwisie Patreon opublikował niezawodny Evan Blass, wiemy jak potrójna ładowarka od Samsunga będzie wyglądała. Niestety, wizualizacja to wszystko, co na tę chwilę mamy. Nie wiadomo, między innymi, z jaką mocą będą mogły ładować się poszczególne urządzenia.

Ładowarka bezprzewodowa Samsung
fot. Evan Blass

Uzupełnienie zestawu idealnego?

Ładowarkę Samsung Wireless Charger Pad Trio będzie można traktować jako uzupełnienie zestawu, w skład którego mogą wejść smartfon Samsung Galaxy Note 20 Ultra, słuchawki Samsung Galaxy Buds Live oraz zegarek Samsung Galaxy Watch 3. Z pewnością taki jest zamysł producenta, by skłonić klientów do nabycia, poza samym smartfonem, jak największej liczby dedykowanych mu akcesoriów. Wielofunkcyjna ładowarka, ułatwiająca ich obsługę, ma być kolejnym atutem przemawiającym za takim rozwiązaniem.

Choć data premiery urządzenia nie jest jeszcze znana, należy się spodziewać, że nastąpi ona już niedługo. Obawiam się jednak, że cena akcesorium nie będzie najniższa.