Kyocera Proteus to ciekawe połączenie smartfona i inteligentnego zegarka

Wczoraj pisałem Wam o 8,7-calowy ekranie Super AMOLED, który można wygiąć na 3 razy. Zdecydowanie takie technologie będą coraz popularniejsze w nadchodzących kwartałach i dobrym tego przykładem jest Kyocera Proteus.

Kyocera Proteus to prototyp smartfona przyszłości, która ma mieć niezwykle giętki wyświetlacz. Jego zaletą jest uniwersalność, ponieważ możemy z niego korzystać jak z normalnego telefonu lub jako inteligentnego urządzenia owiniętego wokół ręki. W tym drugim trybie będzie on także korzystać z czujników, które będą sprawdzać np. nasz puls. Ostatnim z trybów jest owinięcie go wokół cienkiej rurki, jak chociażby w rowerze.

Kyocera Proteus

Oczywiście nie zobaczymy takich telefonów zbyt szybko, ale Kyocera cały czas pracuje nad rozwojem tych urządzeń i stara się rozwiązać napotkane problemy, czyli chociażby giętkie baterie. Ważne jest to, iż ta firma zamierza skomercjalizować swoje produkty.

Ja jednak chciałbym zapytać Was czy taki telefon, który służyłby nam również jako inteligentny zegarek, jest dobrą drogą rozwoju dla producentów. Zastępuje on kilka urządzeń, ale na razie ciężko sobie wyobrazić bardzo zaawansowane podzespoły w takiej mobilnej hybrydzie. Waszym zdaniem to jest przyszłość smartfonów i inteligentnych zegarków/opasek?