8,7-calowy ekran Super AMOLED zginany na 3 razy?

Wygięte ekrany są ciekawostką już od dłuższego czasu, ale do tej pory niewiele urządzeń może pochwalić się takim wyświetlaczem. Jednym z ciekawszych jest zdecydowanie Samsung Galaxy Note Edge, który był prawdziwą niespodzianką. Jednak to nadal bardzo małe zakrzywienie w stosunku do tego, co możemy zobaczyć w poniższym koncepcie.

W Japonii, a dokładnie Jokohamie odbywają się teraz targi Display Innovation 2014 i jak można się łatwo domyślić będą tam pokazane ciekawe rozwiązania dotyczące wyświetlaczy. Jednym z nich jest 8,7-calowy ekran Super AMOLED stworzony przez Semiconductor Energy Laboratory (SEL). Jak widać na zdjęciach możliwe jest jego złożenie, jak kartkę papieru.

Semiconductor Energy Laboratory (SEL) ekran 1

Jeśli chodzi o jego parametry to na razie wiadomo, że posiada on rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, co daje mu zagęszczenie pikseli na poziomie 245 ppi. Według producentów można go zginać (odporność) ponad 100 tysięcy razy. Oczywiście na razie jest to tylko prototyp i nie wiadomo kiedy trafi na rynek oraz czy pojawią się z nim jakieś urządzenia. Co jednak myślicie o takim wyginanym tablecie, miałby on dla Was jakieś konkretne zastosowania, czy byłby to tylko ciekawy dodatek?

Komentarze

 • Seweryn Bronk

  całkie fajne : ) zginam na trzy i wrzucam w kieszeń, albo używam jako smartfon :)

 • uru28

  Zwijany w rulon, coś jak roleta…To miało by zastosowanie i to całkiem szerokie;)

 • GieKa

  Jak tak dalej pójdzie to 5″ smartfona będzie można rozłożyć w 50″ telewizor :)

 • aaa

  Osobiście czekam na normalne, płaskie telewizory OLED 4k w jakiejś rozsądnej cenie – bo do telewizorów OLED są praktycznie niezastąpione dzięki swojej czerni (lepszej niż w plazmach) i brakowi smużenia, a jednocześnie ostrości dorównującej LCD.

 • TS

  Czyżby apple ‘bendphonem’ znów wyznaczyło trendy?

 • Michał

  jeszcze żeby po złożneniu na pół ekran się zmniejszał i z tabletu można by smartfona zrobić …mi się bardzo podoba taka koncepcja

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona