Reklama

Kupując Samsunga Galaxy S8, nabędziesz jednocześnie głosowego asystenta

Najprawdopodobniej na flagowcu pojawią się asystenci o nazwach Bixby i Kestra

W 2017 roku Samsung zaprezentuje model Galaxy S8, który ma być wyjątkowy nie tylko pod względem zastosowanych rozwiązań technicznych, ale też (a może przede wszystkim) wsparcia dla głosowego asystenta. Ma być on konkurencją dla Google Assistant i Siri, pomagających użytkownikom Google Pixeli i iPhone’ów. Okazuje się, że asystent Samsunga najprawdopodobniej będzie mógł operować zarówno męskim, jak i damskim głosem.

Reklama

Kilka tygodni temu, po przejęciu przez Samsunga projektu sztucznej inteligencji od Viv Labs, okazało się, że Koreańczycy przy okazji premiery modelu Galaxy S8 mogą zaprezentować możliwości ich własnego asystenta głosowego o nazwie Bixby. Ponadto firma pracuje nad technologią, która umożliwi dokonywanie płatności przy pomocy komend głosowych. Nieprzypadkowo nazywa się ona Bixby Pay, potwierdzając zarówno nazwę asystenta, jak i jego zdolności w zakresie wspierania płatności.

Specjaliści z grupy GalaxyClub, lubujący się w wyszukiwaniu informacji o nowinkach Samsunga, odkryli nowe ślady zgłoszeń znaków towarowych, związane z tą firmą. Zarówno w Korei Południowej jak i Unii Europejskiej wniesiono o zarejestrowanie znaku towarowego Kestra, jednocześnie z kilkoma wariantami nazwy Bixby: Bix-bee, Bix:)bee, Bix:)by Bix-by. 

Wszystkie znaki towarowe mają te same opisy, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości: dotyczą „oprogramowania komputerowego umożliwiającego obsługę mobilnego urządzenia telefonicznego bez użycia rąk, przez rozpoznawanie głosu” oraz „oprogramowania komputerowego używanego do przetwarzania komend głosowych”. Choć to niepotwierdzone, Bixby i Kestra mogą okazać się męską i żeńską wersją głosowych asystentów Samsunga.

samsung-kestra-opis

Dla zainteresowanych: nazwy Bixby i Kestra są mniej lub bardziej związane z uniwersum Star Treka, co z kolei koresponduje z nazwą smartfonu (wiecie, „Galaktyka”, heh;).

 

źródło: Sammobile