Ważne

Google Assistant ma być obdarzony poczuciem humoru ;)

Przyszłe rozmowy z domowymi asystentami od Google mają mieć coś z naturalnej konwersacji. Niewykluczone, że rozpoznamy w nich charakterystyczne poczucie humoru z naszych ulubionych filmów.

O ile na przykład lubimy animacje od Pixara. Według Wall Street Journal, pisarze komediowi i twórcy żartów zatrudnieni przez tę wytwórnię filmową są zaangażowani w uczynienie Google Assistant nieco bardziej luźnego i naturalnego.

Rozwijający się asystenci głosowi będą musieli korzystać z nieco bardziej angażujących pomysłów, jeśli mają dostarczyć użytkownikowi przyjemność z używania ich. Opowiadanie sucharów jest zbyt powierzchowne – Google stara się więc o coś więcej. Zwłaszcza, że trzeba przygotować się na to, że urządzenia pokroju Google Home będą musiały wytrzymać intensywną eksploatację w postaci całodziennych konwersacji.

google-assistant-sense-of-humor

Głosy Siri od Apple i Alexy na Echo od Amazonu starają się stwarzać pozory posiadania osobowości, nawet opowiadając dowcipy (zwykle słabe). Jednak jeśli sprzęt ma sprawiać wrażenie prawdziwego asystenta, odpowiedzi na pytania czy zwykła interakcja powinna być lekka i mniej „maszynowa”. Dlaczego zatem nie uczynić go po prostu zabawnym?

Google Home debiutuje w listopadzie tego roku, zatem zobaczymy, jakie żarty opowie nam Google Assistant. Osoby, które zdecydują się na zakup któregoś z Pixeli, będą mogli przekonać się o tym nieco wcześniej – ich sprzedaż rozpocznie się 20 października.

Byłoby świetnie, gdyby asystent od Google był chociaż w połowie tak zabawny, jak TARS z Interstellar :)

źródło: cnet

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na powiadomienia@tabletowo.pl.

Komentarze

 • mirekk

  Jeśli będzie działał w Polsce tak jak Google Now to nie czekam :P

 • stark2991

  Sprytna bestia :)

 • LinekPark

  Ciekawe jak to będzie z czarnym humorem i jak szybko będą to zgłaszać w razie co… ;D

 • Kwid

  Cooper: Humor, seventy-five percent.
  TARS: Confirmed. Self destruct sequence in T minus 10, 9…
  Cooper: Let’s make that sixty percent.
  TARS: Sixty percent, confirmed. Knock knock.
  Cooper: You want fifty-five?

  • Uwielbiam ten dialog 😁

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona