Tych kilka smartfonów (i jeden tablet) Lenovo dostaną aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Tych kilka smartfonów (i jeden tablet) Lenovo dostaną aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Lenovo ma w swoim portfolio mnóstwo urządzeń. Nie dla wszystkich jednak zaplanowano aktualizację systemu operacyjnego do nowszej wersji. Użytkownicy których modeli mogą się więc spodziewać Androida 7.0 Nougat?

Według rozpiski, udostępnionej na stronie producenta, w kwietniu rozpocznie się proces aktualizacji dla Lenovo P2. Miesiąc później, czyli w maju, Androida 7.0 Nougat otrzymają Lenovo K6Lenovo K6 NoteLenovo K6 Power oraz niedostępne oficjalnie w Polsce (ale możliwe do ściągnięcia) ZUK Z2 i ZUK Z2 Plus. Sporo później, bo dopiero w październiku, nowa wersja systemu operacyjnego trafi do właścicieli jedynego tabletu-hybrydy na tej liście, czyli Yoga Book.

Przy okazji dowiadujemy się także, że Lenovo nie skończyło jeszcze procesu uaktualniania wszystkich urządzeń ze swojego portfolio do Androida 6.0 Marshmallow. W kwietniu dostać go mają Yoga Tab 3 8 (YT3-850) i Yoga Tab 3 10 (YT3-X50), a w maju Lenovo K5 Plus. Na liście znajduje się również Yoga Tab 3 Pro (YT3-X90), aczkolwiek producent zaznacza, że w jej przypadku update nie jest jeszcze na 100% przesądzony.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Wszystkie, pozostałe urządzenia z oferty Lenovo zostaną – brzydko mówiąc – porzucone i nie otrzymają aktualizacji do wyższych wersji systemu (wciąż jednak mogą dostawać poprawki zabezpieczeń Androida). Ww. terminy należy też brać orientacyjnie, ponieważ ostateczne udostępnienie update’u może się przesunąć, jeżeli po drodze wyjdą jakieś błędy (a w przypadku Androida 7.0 Nougat lubią się one pojawiać).

*Na zdjęciu wyróżniającym Lenovo K6 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Lenovo przez GSMOnline