Które duże smartfony są najbardziej kompaktowe? | Tabletowo.pl

Które duże smartfony są najbardziej kompaktowe?

Dołącz do dyskusji 0

Jednym z najczęstszych problemów spotykanych w dużych smartfonach jest właśnie ich wielkość. Wiem, że brzmi to jak masło maślane, ale sami doskonale wiecie, że niektórzy producenci są w stanie zmieścić 5,5-calowy smartfon w kompaktowej obudowie (jak np. LG w modelu G3), a inni (jak choćby w przypadku 5-calowego Asusa Zenfone 2) nie potrafią „ogarnąć” dużych ramek wokół ekranu, przez co urządzenie jest w rzeczywistości większe niż być powinno. Zagraniczny portal Mobilsiden przygotował grafikę, która doskonale pokazuje to zjawisko.

Poniżej możecie zobaczyć, które smartfony oferują najlepszy stosunek ekranu do całego przedniego panelu. Co ciekawe, pierwsze dwa miejsca okupują produkty Sharpa, które charakteryzują się prawie bezramkową obudową. Infografika doskonale obrazuje, że smartfony z tą samą przekątną mogą mieć całkowicie różną wielkość i stosunek ekranu do przedniego panelu – wystarczy porównać choćby LG G4 (72,5%) vs iPhone 6 Plus od Apple (67,9%).

screen-to-body-ratio-infographic

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona