Ważne

5-calowy Asus Zenfone 2 potwierdzony na zdjęciach

Nie przesadzę, jeśli stwierdzę, że Asus Zenfone 2 był jedną z najciekawszych nowości zaprezentowanych na targach CES 2015 w styczniu. Wtedy poznaliśmy 5,5-calowy model, który – choć oferuje świetne parametry w niskiej cenie – dla wielu wydał się za duży (dla mnie też). Na szczęście tajwański koncern pomyślał również o jego mniejszym, 5-calowym odpowiedniku. Dziś poznaliśmy na jego temat więcej informacji.

Jak na pewno wiecie, jakiś czas po targach CES do sieci przeciekła informacja, że Asus faktycznie pracuje nad 5-calowym Zenfonem 2. Ale była to wyłącznie plotka, która nie doczekała się do dziś żadnego potwierdzenia. Tymczasem do sieci trafiły zdjęcia przedstawiające ten model (5″ – czerwony), dzięki czemu teraz już możemy mieć pewność, że urządzenie faktycznie istnieje i wkrótce doczeka się premiery.

Jaką będzie oferował specyfikację? Wiele wskazuje na wyświetlacz o przekątnej 5″ i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy procesor Intel Atom (64-bit), LTE i 2GB RAM. Całość ma pracować pod kontrolą Androida w wersji 5.0 Lollipop z nakładką producenta ZenUI.

Premiera Asusa Zenfone 2 5″ na rynku tajwańskim ma mieć miejsce podobno już 9 marca. Być może jego światowej premiery doczekamy się podczas targów MWC 2015 w Barcelonie.

Wyprzedzając Wasze pytania: wciąż nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać Zenfona 2 5,5″ na polskim rynku.

5-inch-Asus-Zenfone-2 (1)

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona