Krüger&Matz udostępnia aktualizację do Androida 5.1 Lollipop dla modelu Flow 2

Aktualizacje do nowszych wersji systemu operacyjnego Android to drażliwy temat i nie ma się co oszukiwać, że posiadacze tańszych smartfonów mają nikłe szanse na jej otrzymanie. Nie jest również tajemnicą, że zwykle proces ten dość mocno przeciąga się w czasie. Jednak wszelkie rekordy pobił właśnie Krüger&Matz, udostępniając dzisiaj Androida 5.1 Lollipop dla modelu Flow 2.

Mimo że brzmi to dość zabawnie, bowiem od prawie pół roku dostępny jest już Android 6.0 Marshmallow, to koniec końców trzeba przyznać, że polskiej marce i tak należą się wyrazy uznania z tego tytułu. Flow 2 jest bowiem budżetowcem, a te – jak już wspomniałem – szybko są zapominane przez producentów, pozostając przez cały swój żywot na jednej i tej samej wersji oprogramowania.

Smartfon po wyjęciu z pudełka pracuje na Androidzie 4.4 KitKat. Do tej pory nie było żadnych wieści na temat aktualizacji do Lollipopa. Teraz Krüger&Matz poinformował, że nowa wersja systemu operacyjnego dla tego modelu jest już dostępna. Niestety, cały proces trzeba przeprowadzić ręcznie – instrukcja i potrzebne pliki znaleźć można w zakładce Do pobrania (link w źródle). Warto też przyjąć do wiadomości, że producent nie ponosi odpowiedzialności za błędnie przeprowadzoną aktualizację. Tak więc osoby, które się na tym nie znają, lepiej, żeby poprosiły kogoś o pomoc lub – jeśli nie mają takiej możliwości – pogodziły się z faktem, że ich Flow 2 nadal będzie pracował pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Smartfon cały czas dostępny jest w sprzedaży i obecnie kosztuje 479 złotych (pierwotnie było to 649 złotych). Za tę cenę użytkownik otrzymuje 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB, aparat główny 8 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą LED, kamerkę 2 Mpix na przodzie, łączność LTE, Dual SIM i akumulator o pojemności 2300 mAh.

Źródło: Krüger&Matz