Krótko: Xiaomi Mi Note 2 w metalowej obudowie i pierwszy na świecie smartfon z MediaTekiem Helio X20 od Meizu

Z dużym zaciekawieniem obserwuję kolejne premiery od Xiaomi i Meizu. Z każdym nowo wypuszczonym smartfonem wzmacniają swoją pozycję na rynku. W ich portfolio widać inspirację trendami wyznaczanymi przez konkurencję, ale też zupełnie nowe rozwiązania, których nie powstydziliby się chociażby Samsung czy Apple.

Smartfony zamknięte w obudowach wykonanych z metalu i szkła w zdecydowanej części należą do segmentu premium. Klienci bardzo chętnie je wybierają, z uwagi również na niewątpliwe walory estetyczne. Xiaomi nie chce „zostać w tyle” i także przygotowuje urządzenie, którego obudowa będzie wykonana z metalu. Mowa tu najprawdopodobniej o Mi Note 2. Dla przypomnienia, pierwsza generacja Mi Note została zaprezentowana w styczniu tego roku. Jest to więc najwyższy czas, aby wkrótce pojawił się jego następca. Według nieoficjalnych informacji zostanie on wyposażony w tej samej wielkości wyświetlacz (5,7 cala), ale o wyższej rozdzielczości, tj. 2K (2560×1440). Pozostała specyfikacja również będzie znacznie lepsza w stosunku do poprzednika: Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM, 32 GB wbudowanej pamięci i aparat główny o matrycy 16 Mpix. Warto zaznaczyć, że z racji użytego procesora Xiaomi Mi Note 2 wyposażony zostanie w nową technologię odczytu odcisków palców.

Meizu również pracuje nad nowym smartfonem, za działanie którego odpowie dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20. Jeśli zgodnie z doniesieniami Chińczycy zaprezentują go jeszcze w tym roku, to będzie to pierwsze urządzenie na rynku z tym układem. Brak niestety innych informacji o tym modelu, jednak może to być „ulepszona” wersja Pro 5, którego premiera odbyła się niecałe dwa tygodnie temu albo protoplasta zupełnie nowej linii.

Źródło: Android Headlines 1, 2