Krótko: Samsung patentuje etui z „wbudowanym” ryskiem S Pen

Już od dłuższego czasu nie docierały do nas żadne nowe rewelacje patentowe (ostatnie dotyczyły wymiennych aparatów w smartfonach Samsunga). Warto jednak było czekać, ponieważ i tym razem Koreańczycy przygotowali coś futurystycznego – etui typu S View Cover z „wbudowanym” rysikiem S-Pen.

Chwilę zajęło mi rozszyfrowanie szkiców, które pojawiły się na stronie południowokoreańskiego urzędu patentowego. Na pierwszy rzut oka etui wygląda tak, jakby chroniło plecki smartfona, a do tego miało dodatkowy „pasek”, skrywający rysik S-Pen. Jednak po dokładniejszym przyjrzeniu można zauważyć, że jest to coś na kształt S View Cover.

Pomysł Samsunga jest doprawdy godny podziwy. Ciekawe tylko, jakie istnieją szanse, że rozwiązanie to trafi do klientów końcowych. Z jednej strony mogłoby ono niechcący „zabić” serię Galaxy Note, lecz z drugiej jej fani cenią sobie właśnie m.in. duży ekran i dostępną powierzchnię roboczą. Myślę więc, że ww. etui z „wbudowanym” rysikiem S-Pen stanowiłoby po prostu dodatkowe urozmaicenie i feature dla innych flagowców, a linia Galaxy Note wcale nie straciłaby na popularności.

Źródło: SamMobile