Ważne

Samsung patentuje wymienne aparaty w smartfonach

Samsung opatentował wymienne matryce i obiektywy w smartfonach. Czy to będzie kolejny, wielki krok w mobilnej fotografii?

Samsung co rusz patentuje różne mniej lub bardziej ciekawe rozwiązania. Były już składane telefony, niedawno opatentowano również rozwiązanie podobne do force touch, a także aparat Duo Pixel.

Tym razem Samsung zaproponował bardzo interesujące rozwiązanie, które może wywrócić świat mobilnej fotografii do góry nogami. Pojawił się bowiem projekt wymiennego aparatu w smartfonach. Jak widać na poniższych fotografiach, mogą to być zarówno małe matryce nie wystające z obudowy, jak i duże, wręcz lustrzankowe obiektywy, więc jakość zdjęć może diametralnie się polepszyć.

Oprócz tego do sieci wyciekły grafiki, prezentujące bardzo cienkie urządzenie z dużą soczewką aparatu oraz zgrubieniem u dołu, dla pewniejszego chwytu. Może to być, na przykład, kolejna generacja Samsung Galaxy Camera.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy mogą pojawić się pierwsze smartfony z wymiennymi obiektywami. O drugim urządzeniu też, póki co, nic więcej nie wiemy.

Źródło: gsmarena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona