Krótko: Nowe zdjęcia BlackBerry Priv, powódź w fabryce Meizu i dostępność iPada Pro w sprzedaży

BlackBerry Priv coraz częściej pozuje do zdjęć, za każdym razem zdradzając kolejne szczegóły o sobie. Na odkrywanie tajemnic muszą natomiast poczekać osoby, które chcą wejść w posiadanie najnowszego phabletu od Meizu – Pro 5. Wiemy też w jak dużą cierpliwość musi uzbroić się ktoś, kto planował zakup iPada Pro.

Nowe zdjęcia BlackBerry Priv

Myślę, że w tym przypadku nie ma potrzeby zbędnie przedłużać. Osoba, która opublikowała zdjęcia zauważyła, że BlackBerry Priv jest cieńszy od jej Samsunga Galaxy Note 5. Oznacza to, że „grubość” Priv musi być mniejsza niż 7,6 mm.

Powódź w fabryce Meizu

23 września Meizu zaprezentowało światu swój najnowszy phablet – Pro 5. Jak wiadomo, od premiery do rozpoczęcia sprzedaży niedługa droga – smartfon miał pojawić się w sklepach 12 października. Tak się jednak nie stanie i termin debiutu może się nieco przesunąć. Wszystko przez powódź, która przetoczyła się przez fabrykę Meizu w Guangdong, gdzie produkowano obudowy do Pro 5.

Równocześnie nie wspomniano ani słowem o tym, czy katastrofa spowoduje problemy z dostępnością innych modeli z portfolio chińskiego producenta. Bo przecież niemożliwe jest, aby w jednej fabryce produkowano obudowę tylko do jednego phabletu. To pozostaje jednak bez komentarza, więc trzeba obserwować rynek, aby zauważyć ewentualne zawirowania i braki na stanach.

Dostępność iPada Pro w sprzedaży

Swojego debiutu w sklepach nie doczekał się również jeszcze iPad Pro, którego Apple zaprezentowało 9 września. Według najnowszych informacji, sprzedaż poprzez oficjalną stronę producenta ma ruszyć pod koniec października. Pierwsze zamówienia dotrą do klientów na początku listopada. W pierwszym tygodniu tegoż miesiąca iPad Pro pojawi się również w autoryzowanych sklepach Apple.

ipadpro-zarazpokonfie

Źródło: GSMArena 1, 2, 3