Krótko: Microsoft Display Dock dla Lumii 950 i 950 XL kosztuje 99 dolarów

We wtorek Microsoft zaprezentował kilka bardzo interesujących nowości: inteligentną opaskę Band 2, hybrydy Surface Book i Pro 4, a także Lumie 550, 950 oraz 950 XL. Właśnie te dwa ostatnie modele oferują możliwość pracy w trybie Continuum, który pozwala zmienić nasz telefon po podłączeniu myszki, klawiatury i zewnętrznego monitora w mini-komputer. Jednak wymagany do tego będzie Display Dock, któy wkrótce będzie dostępny w sprzedaży.

Reklama

Microsoft Display Dock pojawił się na stronie producenta, ale aktualnie widnieje przy nim informacja, że jeszcze nie jest dostępny. Według źródła PC World jego cena wyniesie dokładnie 99 dolarów. Zważywszy na to, że pozwoli znacznie rozszerzyć funkcjonalność flagowych Lumii, nie wydaje się to być wygórowaną kwotą.

Reklama

W dodatku dowiedzieliśmy się, że oficjalna sprzedaż rozpocznie się już w listopadzie. Jakie porty oferuje Microsoft Display Dock? Do naszej dyspozycji otrzymujemy DisplayPort, HDMI, USB typu C i dwa razy USB 2.0, czyli całkiem przyzwoity zestaw.

Co ciekawe, jakiś czas temu firma z Redmond opatentowała równie funkcjonalny dock, lecz wyposażony w dodatkowe złącze magnetyczne. Jestem ciekaw, kiedy z kolei to akcesorium pojawi się w sprzedaży.

źródło: Microsoft przez PC WorldNeowin