uniwersalny stojak na tablety Cygnett

Krótki test: uniwersalny stojak na tablety Cygnett

uniwersalny stojak na tablety Cygnett

Reklama

Jeśli czytaliście recenzję Prestigio MultiPad PMP7074B3G (lub przynajmniej oglądaliście zdjęcia ;)) widzieliście podstawkę marki Cygnett, przygotowaną z myślą o tabletach internetowych. Nie wiem w sumie dlaczego, ale nikt nawet nie zapytał się co to jest za akcesorium – a szkoda, bo chętnie bym na to pytanie odpowiedziała. Ale skoro się nie pojawiło, warto podstawce poświęcić osobny, krótki te(k)ścik.

Co można powiedzieć na temat takiego stojaka? Przede wszystkim, że jest uniwersalny, można na nim postawić wszystkie tablety, jakie tylko zechcemy i doskonale będzie spełniał swoją rolę; sprawdziłam z urządzeniami z ekranami 7″ i 9,7″, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Należy zauważyć również, że z podstawki możemy korzystać ładując urządzenie, a kabel od ładowarki przeprowadzić przez otwór w tylnej jej części – bardzo fajne rozwiązanie, dzięki czemu nie plącze nam się z przodu.

Akcesorium jest lekkie, wykonane z aluminium. Bez obaw można ją postawić na biurku czy innej płaskiej powierzchni, bowiem posiada antypoślizgowe zabezpieczenie w postaci gumowanej podstawy. Z całą stanowczością mogę stwierdzić, że jest stabilny i zapewnia wygodną pozycję do czytania treści lub oglądania zdjęć/filmów na urządzeniu. Doskonale sprawdza się także w sesjach fotograficznych recenzowanych tabletów ;)

Jako wymagająca użytkowniczka tabletów, w przypadku akcesorium Cygnett widzę jedną główną wadę i, co ciekawe, nie jest nią cena (tę jakoś można przeboleć). Podstawka by była o wiele bardziej funkcjonalna, gdyby umożliwiała ustawienie tabletu pod różnym kątem – a tak, jesteśmy skazani na widoczność pod określonym, niezmiennym kątem, a czasem jednak by się przydało go zmodyfikować.

Cena akcesorium wynosi ok. 110 złotych (Allegro).

Poniżej kilka zdjęć przedstawiających uniwersalny stojak na tablety marki Cygnett:

uniwersalny stojak na tablety Cygnett

uniwersalny stojak na tablety Cygnett

uniwersalny stojak na tablety Cygnett

uniwersalny stojak na tablety Cygnett

prestigio multipad pmp7074B3G