Ważne

Recenzja tabletu Prestigio Multipad PMP7074B3G

prestigio multipad pmp7074B3G

W ubiegłym roku, przed świętami Bożego Narodzenia, zebrałam się do napisania tekstu “pomysł na prezent – tablet do 1000 złotych”. Jak sobie go teraz odświeżyłam, zauważyłam jak bardzo przez te ledwie kilka miesięcy zmienił się rynek tabletów internetowych, na co miał znaczny wpływ debiut Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Kiedyś trudno było znaleźć ciekawy tablet w cenie do 1000 złotych – obecnie niektórzy mianem ciekawych określają urządzenia, których koszt wynosi mniej niż 500 złotych… Gdzieś pośrodku plasuje się Prestigio MultiPad PMP7074B3G, który trafił w moje ręce na testy. Jest to tablet, którego cena zaczyna się od 850 złotych, więc już do tych najtańszych modeli nie należy. Trzeba jednak pamiętać, że ma 3G. Poniżej postaram się odpowiedzieć na pytanie czy urządzenie warte jest tych pieniędzy.

Parametry techniczne Prestigio MultiPad PMP7074B3G:
– ekran 7”, 800 x 480 pikseli,
– jednordzeniowy procesor ARM Cortex A8 o taktowaniu 800MHz,
– 512MB RAM,
– Android 2.3 Gingerbread,
– 4GB pamięci wewnętrznej,
– slot kart microSD,
– złącze, do którego można podłączyć kabel USB i USB OTG,
– WiFi (802.11 b/g/n),
– 3G,
– aparat 2 Mpix,
– kamerka 0,3 Mpix,
– Bluetooth,
– akcelerometr,
– akumulator o pojemności 4000 mAh,
– wymiary: 192 x 122 x 12,2 mm,
– waga: 460 g.

Pudełko, co w środku, pierwsze wrażenia

W niewielkiej przesyłce, którą dostarczył sympatyczny kurier (pozdrawiam ;)), znalazłam eleganckie pudełko z grafiką przedstawiającą tablet umieszczony w środku wraz z wieloma informacjami na jego temat. Oprócz urządzenia, które omówię nieco niżej, w czarnym pudełku z elementami czerwonego (idealne dopasowanie kolorów) znalazło się miejsce dla stylowego etui na tablet (za to duży plus), ładowarki z kablem USB, kabla USB OTG oraz kilku papierków, jak gwarancja, krótka instrukcja obsługi, itp.. Zabrakło natomiast ściereczki do czyszczenia ekranu oraz słuchawek.

Prestigio Multipad PMP7074B3G Prestigio Multipad PMP7074B3G

Po wyjęciu z pudełka, Prestigio MultiPad PMP7074B3G zrobił na mnie dobre wrażenie – wygląda elegancko, dzięki srebrnej obramówce ciągnącej się dookoła obudowy. Ale to, co jest jego plusem, jest też sporą wadą – otóż między nią a obudową zbiera się brud, co nie wygląda zbyt interesująco. Dodatkowo, co może nie jest dostrzegalne na pierwszy rzut oka, ale już po wzięciu tabletu do ręki – obudowa modelu nieco skrzypi, co spowodowane jest nie do końca idealnym spasowaniem elementów. Jeszcze jedna kwestia – sprzęt do najlżejszych nie należy, waży bowiem 460 g.

Prestigio MultiPad PMP7074M3G – co i jak

Urządzenie Prestigio, które miałam okazję testować, wyposażone zostało w wyświetlacz o przekątnej 7” i rozdzielczości 800 x 480 pikseli, pod którym umiejscowione zostały dotykowe, podświetlane przyciski: Home, Menu, Wstecz i Szukaj, natomiast nad nim, w prawym górnym rogu, kamerka do połączeń wideo oraz czujnik światła (jeśli ustawimy jasność ekranu na automatyczną, dostosuje się do warunków oświetleniowych, w jakich aktualnie korzystamy z modelu).

Prawy bok został poświęcony na przyciski służące do regulacji głośności i mikrofon, a zaraz obok, z tyłu, znajdziemy zaślepkę, pod którą można schować kartę SIM (jest to model z 3G) oraz slot kart microSD. Lewy bok jest pusty. U góry znajdziemy włącznik tabletu, służący także do usypiania urządzenia, a także jack audio 3,5 mm, natomiast na dolnej krawędzi – niestandardowe złącze, do którego można podłączyć kabel USB lub USB OTG, oraz przycisk reset. Tylny panel skrywa w sobie oczko aparatu o rozdzielczości 2 Mpix z diodą LED i dwa głośniczki.

Prestigio Multipad PMP7074B3G Prestigio Multipad PMP7074B3G Prestigio Multipad PMP7074B3G Prestigio Multipad PMP7074B3G

Działanie tabletu, wyświetlacz, system operacyjny

Po wizualnym zapoznaniu się z Prestigio MultiPad PMP7074B3G przyszła pora na jego włączenie. Proces ten trwa dość długo, bo aż 75 sekund. Moim oczom ukazał się ekran główny o niskiej rozdzielczości – 800 x 480 pikseli, co od razu rzuca się w moje przewrażliwione oczy (przyzwyczajone do iPadowej Retiny). Drugą bolączką wyświetlacza są kąty widzenia, które wołają o pomstę do nieba… Trzymając tablet w pionie druga osoba ma wielkie trudności z dojrzeniem tego, co aktualnie znajduje się na ekranie. Sytuacja na szczęście znacznie się polepsza w momencie, w którym sprzęt obrócimy do poziomu. Dodatkowo świetnie sprawdza się jako lusterko… Pod warunkiem, że świeżo przeczyściliśmy ekran, bo uwielbia zbierać odciski palców.

Multitouch działa bez zarzutu, aczkolwiek treści powiększają się z lekkim opóźnieniem. Zaskakująco sprawnie działa akcelerometr – zmiana położenia z pionu do poziomu (i odwrotnie) następuje prawie że natychmiast. Jeśli natomiast pod uwagę weźmiemy czułość ekranu, nie można mieć zbyt wiele do zarzucenia – reaguje na każde wydane polecenie. Dzięki temu korzystanie z urządzenia podczas przeglądania stron internetowych jest naprawdę przyjemne, do czego dochodzi jeszcze całkiem wygodna klawiatura ekranowa (choć dłuższych wpisów nie polecam na takowej pisać).

Prestigio Multipad PMP7074B3G

Prestigio MultiPad PMP7074B3G pracuje w oparciu o Androida 2.3 Gingerbread, którego bardzo na tabletach nie lubię i wcale się z tym nie kryję. System przez cały czas trwania testów działał dość stabilnie, jedynie czasem zdarzały się lekkie momenty „zastanowienia się”. Pisząc recenzję miałam już nawet pochwalić urządzenie za to, że podczas testów nie musiałam ani razu korzystać z przycisku reset. Jak się jednak okazało, wywołałam wilka z lasu i musiałam go użyć – w końcu na ten „wszelki wypadek” został umieszczony na obudowie modelu. Pomocny w korzystaniu z tabletu jest menedżer plików, ułatwiający odnalezienie się w gąszczu wszystkich aplikacji, zwłaszcza, jeśli używamy także karty pamięci microSD.

Urządzenie oferuje pięć ekranów, które można dowolnie spersonalizować, jak ma to miejsce w każdym sprzęcie pracującym pod kontrolą Androida. Można także tworzyć foldery, które ułatwiają zorganizowanie sobie przestrzeni w tablecie.

Prestigio Multipad PMP7074B3G

Warto wspomnieć, że nie odnotowałam żadnych problemów z bezprzewodowym połączeniem do sieci (WiFi). Podobnie zresztą jak w przypadku komórkowej transmisji danych – pod warunkiem oczywiście, że byłam w zasięgu sieci.

A propos systemu, muszę się przyczepić do języka. W urządzeniu ustawione było, że wszystko ma być oczywiście po polsku. I o ile wszystkie funkcje, polecenia i ustawienia faktycznie były, tak znalazłam kilka niedociągnięć. Wysuwana z góry systemowa, dotykowa belka zawierająca automatyczną możliwość włączenia lub wyłączenia WiFi, Bluetooth, GPS, rotacji ekranu i dźwięku oraz ustawienia jasności, wszystkie polecenia wyświetla w języku angielskim (Brightness, Orientation, Lock, Mute…). I choć oczywiście nikomu nie powinno sprawiać to problemu, tak niesmak pozostaje. Skoro system jest po polsku, oczekuję, że wszystko będzie przetłumaczone tak, jak należy.

Wśród preinstalowanych aplikacji znajdziemy: Adobe Reader, Google Play (dawniej: Android Market), Aparat, Chees Free, Currency Converter (przelicznik walut), Facebook, FBReader (czytnik eBooków), FileManager, Galeria, Gmail, Internet, Kalendarz, Kalkulator, Pasjanse, Kontakty, Mapy, Miejsca, Muzyka, mVideoPlayer, Nawigacja, OfficeSuite, SPB TV, Talk, Tłumacz, Twitter, RSS, Współrzędne, YouTube i Zegar.

Prestigio Multipad PMP7074B3G

Multimedia

Aparat – kiepściunio… inaczej tego ująć nie można. O ile w słoneczne dni aparat o rozdzielczości 2 Mpix radzi sobie dość dobrze (do ideału jednak sporo brakuje), tak w ciemności nie radzi sobie wcale – mimo wspomagania diodą LED. Samo umieszczenie oczka aparatu również nie jest zbyt fortunne. Znajduje się bowiem na rogu, przez co łatwo zasłonić je palcem. Kilka przykładowych zdjęć możecie znaleźć poniżej (jeśli ktoś potrzebuje fotek w oryginalnej rozdzielczości, proszę dać znać). Kamerka natomiast umożliwia wykonywanie połączeń wideo przez Skype – połączenie przebiega bez problemów mimo, iż po pierwszym włączeniu pokazał się komunikat o braku kompatybilności urządzenia z aplikacją.

prestigio multipad pmp7074B3G prestigio multipad pmp7074B3G prestigio multipad pmp7074B3G prestigio multipad pmp7074B3G

Głośniki tabletu do najlepszych nie należą. O ile słuchając muzyki z głośnością ustawioną na połowę można mówić o pozytywnych doznaniach, tak sytuacja zmienia się, gdy poziom ustawimy na full. Głośniki zaczynają trzeszczeć i słuchanie tego, co z nich się wydobywa, nie jest wcale przyjemne.

Prestigio Multipad PMP7074B3G

Odtwarzacz wideo. Producent zapewnia, że urządzenie radzi sobie z odtwarzaniem plików wideo w następujących formatach: mp4, 3gp, avi, wmv, asf, mkv, mka, flv. I rzeczywiście, nie są to puste słowa, bowiem doskonale sobie z nimi radzi. Podczas oglądania filmów możemy kliknąć na ekran, by wyświetlone zostały najistotniejsze informacje, jak czas trwania filmu, procentowy stan naładowania baterii i godzina, a także możliwość przewinięcia materiału. A po wyjściu z aplikacji i ponownym odtworzeniu, film zaczyna się od momentu, w którym go wyłączyliśmy ostatnim razem. Tablet bez problemu radzi sobie także z odtwarzaniem wideo w aplikacji YouTube, jak i na stronie internetowej serwisu. Należy pamiętać, że tablet nie posiada wyjścia HDMI, przez co nie możemy wyświetlić treści na dużym ekranie.

Gry. O ile sprzęt doskonale radzi sobie z niewymagającymi tytułami, jak Angry Birds Space czy iRunner, tak w przypadku ciekawszych tytułów nie jest już tak dobrze, bo… nie udało mi się ich w ogóle uruchomić. Takie gry, jak: GTA 3, N.O.V.A 2, Asphalt 6 Adrenaline czy Modern Combat 2 zainstalowały się bez problemów, ale po każdorazowym odpaleniu następowało samoistne zamknięcie aplikacji, przez co nawet nie było mi dane sprawdzić, jak tablet sobie z nimi radzi. Ale przecież nie może być inaczej w przypadku połączenia procesora o taktowaniu 800MHz i 512MB RAM.

W tym miejscu należy wspomnieć także o możliwości podłączenia do tabletu urządzeń zewnętrznych i akcesoriów peryferyjnych. Dzięki przejściówce USB OTG, dołączanej do zestawu z urządzeniem, możemy korzystać z myszki i klawiatury, a także podłączyć pendrive. Nie wiem jak radzi sobie z dyskami zewnętrznymi, gdyż nie miałam możliwości sprawdzenia, aczkolwiek nie powinien mieć większych problemów.

Prestigio Multipad PMP7074B3G

Dzwonienie i wysyłanie SMS-ów

Tablet Prestigio Multipad PMP7074B3G umożliwia wykonywanie połączeń głosowych i wysyłanie wiadomości tekstowych. Trzeba jednak zauważyć, że rozmawianie przez tak duże urządzenie z 7-calowym wyświetlaczem wcale nie należy do najwygodniejszych zajęć. Nie dość, że sam sprzęt nieco waży (bez porównania ze smartfonami, a już na pewno do HTC One X, do którego ostatnio zdążyłam się przyzwyczaić), to jeszcze jest kilka wad. Podstawowa to fakt, iż nawet na najcichszym ustawieniu głośnika, wszystkie osoby w otoczeniu słyszą, o czym do nas mówi rozmówca. A to dlatego, że (kolejna wada), głośniki znajdują się z tyłu urządzenia. Także miło, że bajer takowy jest, ale raczej nie polecam z niego korzystać – chyba że nie ma innego wyjścia. Nad wysyłaniem SMS-ów nie ma co się zbytnio rozwodzić, bowiem odbywa się to w dokładnie taki sam sposób, jak w przypadku wszystkich smartfonów z Androidem.

Akumulator

Długo pracująca bateria tabletu to kwintesencja mobilności. Niestety, w tym przypadku nie jest to mocna strona urządzenia. Prestigio MultiPad PMP7074B3G został wyposażony w akumulator o pojemności 4000 mAh, który przy intensywnym użytkowaniu bardzo szybko się rozładowuje. Grając w gry, przeglądając strony internetowe i słuchając muzyki, przy ciągle włączonym WiFi i jasnością ekranu ustawioną na 100%, tablet pracował przez niecałe cztery godziny. Im mniej korzystamy ze sprzętu, tym dłużej działa – prawda znana nie od dziś. Ale chodzi o to, by móc używać tabletu jak najdłużej jest to możliwe na pełnych obrotach. W tym przypadku musimy się nastawić na częste ładowanie tabletu. Szkoda tylko, że po podłączeniu modelu do ładowania na ekranie nie pojawia się informacja o tym, że takowy proces trwa (oprócz malutkiej ikonki w prawym górnym rogu ekranu) i w ilu procentach bateria jest już naładowana.

Prestigio Multipad PMP7074B3G

Benchmarki

Standardowo już, jak ma to miejsce w przypadku każdego testowanego tabletu z Androidem, z Google Play pobrałam kilka najpopularniejszych benchmarków i sprawdziłam, jak tablet Prestigio wypadnie w tego typu testach. Jak się możecie domyślać, urządzenie z jednordzeniowym procesorem o częstotliwości taktowania 800MHz z 512MB RAM nie uzyskało zbyt ciekawych wyników, czego odzwierciedleniem jest także to, jak sprzęt zachowuje się podczas codziennego użytkowania.

OpenGL Test: 71.1 FPS

NeoCore: 026,6 FPS

Vellamo: 347

Smartbench 2011: 631

NenaMark 2: 1,8 fps

AnTutu: 2031

An3DBench: 5092

An3DBenchXL: 10952

Podsumowanie

Wszystkie tablety, które na czas okołoświąteczny do mnie trafiły, były gruntowanie testowane przez moje starsze rodzeństwo, nieco mniej wymagające ode mnie. Wśród nich był oczywiście także Prestigio MultiPad PMP7074B3G, który ich nie zachwycił. Co więcej, po wielu godzinach zabawy stwierdzili, że nie wydaliby 850 złotych na ten model. Główne narzekali na bardzo krótko trzymającą baterię, ekran o niskiej rozdzielczości z nędznymi kątami widzenia, nieciekawej jakości głośniki, brak wyjścia HDMI… Na plus zaliczyli obecność 3G, możliwość dzwonienia i pobierania aplikacji z Google Play, a także dołączane do zestawu z tabletem etui. A ja się z nimi całkowicie zgadzam, bowiem bez wątpienia tablet Prestigio jest urządzeniem dla osób liczących się z wieloma kompromisami. Ale na pewno nie dla mnie. Niby działa, ale na kolana nie powala…

Komentarze

 • Kiedy można się spodziewać testu HTC One X?

  • mibo6666

   To nie tablet a telefon

   • jesteś bystry jak… Co Ty myślisz, ze nie wiem? ale nic nie stoi na przeszkodzie aby Kasia podzieliła się swoimi uwagami :) Poza tym może stworzyć dla niego osobną domenę jak w przypadku Asusa Prime.

 • Szuri21

  One X to typowy smartfon i osobiście nie widzę żadnego powodu dla którego miałaby się na Tabletowo.pl pojawić jego recenzja.

  • Na Tabletowo.pl się nie pojawi, ale zamieszczę ją gdzieś indziej ;) Już niebawem, jak tylko będzie gdzie :)

   • Rafal K.

    A mozna wiedzieć gdzie się pojawi? Chętnie ją przeczytam ;)

    • Na razie to słodka tajemnica ;) Na pewno będzie o tym info na Tabletowo i na Fb ;-)

 • pooh1968

  Kasia pracowita jak mróweczka – szacun:) Odnośnie tego co recenzować – myślę, że powoli zaciera się różnica między smartfonami a tabletami. No bo jakie kryterium przyjąć? Od ilu cali zaczniemy mówić o tablecie? Przecież o Note było kilka artykułów…. Tak, że Kasiu nie rezygnuj – czekamy na Twoje recenzje każdego sprzętu wartego uwagi. PZDR

  • “Kasia pracowita jak mróweczka – szacun:) ” – jak miło, że ktoś to zauważa poza moją rodziną… dziękuję :)

   • aix

    Wielu czytelników to zauważa, najwyżej o tym nie pisało dość dosadnie.

 • kuku

  mam nadzieję, że to ostatnia recenzja szajsu z 800×480 :) bo szkoda bajtów na takie cuda

  • Bucz

   To fakt, ze zaden ICS nie zrobi przy tej rozdzielczosci sensownego urzadzenia. Ale skoro daja do testow to mozna przeciez opisac, tym bardziej, ze rozni sie od reszty funkcja 3G.

  • Xx

   a ja mam nadzieję, że będzie dużo testów urządzeń z niższej półki, tak do 500zł.

   • Z niższej półki tak, ale skupimy się na Andku 4.0.

 • agn

  droga Pani naczelna :) a gdzież sie pojawiły co tygodniowe podsumowania?

  • Chyba gdzie się podziały? ;) Od dawna się takowe nie pojawiają, nikt tego nie czytał ;)

 • brunet

  A czy droga Naczelna ma chłopaka?

  • Hmm… Coraz ciekawsze pytania się tu pojawiają ;) A co, chcesz się starać o moje serce? ;)

 • brunet

  kto wie :) dobrej nocy życzę :*

 • Przemek

  Sprzedałem niedawno ten tablet, miałem go od lutego, moge dołożyć troche uwag bo używałem go dość intensywnie…
  Przede wszystkim jest za wolny, mnóstwo rzeczy nie chce na nim działać, głośnik rzeczywiście ma przestery i po podpięciu słuchawek też się pojawiają…
  Nie mogę mu zarzucić jakości wykonania, mój egzemplarz był złożony idealnie, nic nie trzeszczało, upadł mi wiele razy i nic mu się nie stało.
  Jeżeli chodzi o działanie systemu to nie zawieszał się i nie resetowałem go, raz wystąpił poważny problem po zainstalowaniu jakieś animowanej tapety, przestał działać… Całkowicie się zawieszał po włączeniu… Skończyło się to całkowitym formatem systemu…
  Po zainstalowaniu różnych widżetów, typu pogoda, użycie procesora itp, oraz klawiatury Go i launchera, czas uruchomienia przekraczał 3 minuty…

  Host usb, próbowałem podłączyć kilka różnych urządzeń w tym modem huawei, gps, czytnik kart pamięc itp. Niczego nie wykrył.
  Wifi oraz 3g działało bez zarzutu, równierz bluetooth nie robił problemów…
  Gps uruchomiłem raz i nie znalazł sygnału w pięć minut więc dałem sobie spokój i postanowiłem używać odbiornika bluetooth…
  Zawieszały się filmy z Youtube i to w najniższej jakości, jest to powodem pożegnania z Prestigio.

  O zakupie zadecydował wbudowany modem 3g, niestety reszta bebechów nie jest warta tej ceny bo znajdziemy je w tabletach o połowe tańszych… O wiele lepszym pomysłem jest zakup mobilnego hotspotu 3g/wifi i tańszego tabletu…
  Ja za swój zapłaciłem 999 w Sferisie, od razu chcę pochwalić obsługę klienta, po awarii napisałem email do serwisu w kraju, żeby wytłumaczyli mi jak wgrać system od nowa… Zero odpowiedzi, obsługa sklepu rozwiązała problem w przyjazny sposób.

 • Przemek

  Zapomniałem napisać najważniejszego, problemy z ładowaniem, od początku nie działało to tak jak powinno, po podłączeniu wtyczki wogóle nie zaczynał się ładować… Trzeba było wyjąć usb przy ładowarce i wpiąć je ponownie.. Po jakimś czasie wyrobiła się wtyczka ładowarki, ładowanie przerywało się samoistnie i zdarzało się tak że po powrocie z pracy był totalnie rozładowany…
  Jeszcze jedna sprawa, kamera.. Na wbudowanej aplikacji działała normalnie ale po zainstalowaniu innej pojawiał się obraz do góry nogami…

 • Przemek

  Jeszcze jedno, obudowa jest pokryta czymś gumopodobnym, jest to źle zrobione, futerał wycierał tą warstwę do gołego plastiku i w tych miejscach zaczęło się to łuszczyć… Efekt możecie sobie wyobrazić…

 • xandro

  czy tablet bedzie działał z areo2 ? Sprwdzał ktoś, testował ?

 • mar

  Witam.
  Tablet bez problemu radzi sobie z aero 2. Pisze to korzystajac z tego urzadzenia z karta aero 2. Instalacja zajmuje jakies 2 minuty.

 • celtic1234

  mar, jak należy skonfigurować aero2 na tym tablecie? Niestety nie potrafię uruchomić tej sieci. Pomóż, jeżeli możesz.

 • Onka

  Pani Katarzyno, w jaki sposob tablet zobaczyl pendrive podczas testow? Help. U mnie nigdzie sie nie pokazuje.
  Ktos ma na nim Ice Cream Sandwicza?
  Tabek fajny ale rozdzialka daje po oczach.

 • Adam

  Tablet w Saturnie w promocji po 299 zł

 • Mam zastrzeszenie- tablet nie współpracuje z komputerem- nie można ani z niego przenosić na komputer, ani z komputera do niego… Czemu? Proszę o odpowiedź na mail. Pozdrawiam

 • mania

  Sluchajcie!mam ten tablet i co mam zrobic aby zadzialal gps?Podpowiedz zainstalowalam gps status&toolbox -nic!potem sigic okazuje sie ze godzina w ustawieniach gps cofnieta do tylu.jak aktualizowac mapy i nawigacje nie wystarczy wgrac nowe bo stare pozostaja.podlaczylam mysze wskaznika nie ma tylko na slepo trzeba najechac na ikone i tyle.co dalej to jeszcze nie wiem bo go testuje teraz

 • Jarecki

  U mnie gps zadziałał bez problemu. Wkurza mnie że gdy podłączę słuchawki to w trakcie rozmowy tel. wyłącza mikrofon i nic nie udało mi się z tym zrobić. A może ktoś z Państwa używa blututha jeżeli tak to podpowiedzcie jaki typ i model.

 • Mania

  witaj Jarecki! Używam Bluetooth NOKIA BT-112 – dobra współpraca!Nie wiem jak słuchawki tradycyjne? Co do GPS – u Ciebie załapał GPS. – u mnie występuje błąd oprogramowania i nie moge korzystać z nawigacji. Jest sprzęt PMP7074B3G w naprawie [3-cia naprawa] dotycząca wady.

 • Jarecki

  Witaj Mania. Przykre doświadczenia z serwisami gorszych firm są już plagą. Nakręć filmik i do youtube gdy oddają nienaprawiony sprzęt. Ja tak zrobiłem przed wysłaniem nadałem mu odpowiedni tytuł i zindeksował się na pierwszej pozycji w wyszukiwarce. Chodzi oczywiście o inna markę. Mój działa choć czasem w trakcie połączenia gasi ekran i trzeba go wyłączyć żeby coś zadziałało. Z słuchawką bluetooth już dałem radę , ale dziękuję za poradę :) Pozdrawiam .

 • Arian

  Cześć, posiadam ten tablecik, ale nie chce mi się ładować przez USB, oraz powiedz mi Kasiu gdzie mogę dostać przejściówkę na USB albo na Micro USB, bo prestigio akurat tej kwestii się nie popisał dając jedno “gniazdo” w dodatku ich “firmowe gniazdo” Pozdro ! :)

 • Jarecki

  Adrian … w komplecie masz przejściówkę z gniazdem USB i kabel do kompa z USB oraz osobną ładowarkę z gniazdem USB. A w instrukcji jest napisane że przez USB z komputera go nie naładujesz, tylko ładowarką od kompletu.

 • Ewelina Jaworowska

  mam problem zgubilam ladowarke do tego tabletu mam tylko przełaczke usb .. nigdzie nie moge jej znalesc

 • Ewelina Jaworowska

  mam problem zgubilam ladowarke do tego tabletu mam tylko przełaczke usb .. nigdzie nie moge jej znalesc

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona