Konwerter online wzbogaci zaplecze programowe tabletu PlayBook | Tabletowo.pl

Konwerter online wzbogaci zaplecze programowe tabletu PlayBook

Dołącz do dyskusji 0

Kiedy jeszcze miałem tablet BlackBerry PlayBook na testach (ah, to były czasy…), rozpaczliwie szukałem źródeł, z których mógłbym pobrać kompatybilne z nim aplikacje. Co prawda wyposażono go w sklep BlackBerry AppWorld, lecz jakość i bogactwo oferowanego przezeń zaplecza programowego pozostawiała wiele do życzenia (aczkolwiek ostatnio pojawiło się w nim wiele bardzo dobrych gier i aplikacji). Gdy dowiedziałem się o możliwości uruchamiania aplikacji napisanych dla systemu Android, niezmiernie się ucieszyłem. Niestety, okazało się, że emulator tabletu współpracuje jedynie z wybranymi programami. Zasmucony, zadowoliłem się tymi podstawowymi dostępnymi w AppWorld.

Gdybym dziś miał PlayBooka (tutaj wiele mówiący uśmiech w stronę firmy Research In Motion), miałbym o wiele mniejsze trudności ze znalezieniem kompatybilnych aplikacji. Dzięki specjalnemu konwerterowi online, stworzyłbym je sam. Użytkownicy Androida na pewno spotkali się z programami, których twórcy nie udostępniają w sklepie Google Play, lecz publikują w postaci pliku APK. Najczęściej są to wersje beta, aplikacje niedokończone lub niemożliwe do pobrania w niektórych regionach świata. Z legalnych źródeł można je łatwo pobrać i wrzucić na serwer konwertera APK2BAR, który zwróci je w postaci instalatora BAR. Ten z kolei jest w pełni kompatybilny z systemem operacyjnym PlayBook OS tabletu BlackBerry PlayBook.

Jeżeli nie chcecie szukać pliku APK z aplikacją, na której Wam zależy, na stronie internetowej APK2BAR znajdziecie listę aplikacji skonwertowanych przez innych użytkowników. Pobranie stamtąd programu to kwestia dosłownie jednego kliknięcia. Dajcie znać w komentarzach, czy instalacja tych aplikacji przebiega bez problemu i opowiedzcie o własnych doświadczeniach z konwerterem.

UWAGA! Przed pobraniem i instalacją danej aplikacji, upewnijcie się, że nie narusza ona praw autorskich i została udostępniona za zgodą twórcy!

via PhoneArena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona