Nextbit Robin umiera – znikąd już nie ma pomocy | Tabletowo.pl

Nextbit Robin umiera – znikąd już nie ma pomocy

Dołącz do dyskusji 0

Zawsze to jakiś smuteczek, kiedy jakieś urządzenie, zwłaszcza takie, które miało zmienić zasady gry na mobilnym rynku, jest wycofywane z produkcji lub kończy się okres jego wsparcia. Tak dzieje się właśnie ze smarfonem Nextbit Robin.

Nextbit Robin był postrzegany jako naprawdę innowacyjny projekt. Urządzenie wyróżniało się tym, że miało tylko 32 GB nierozszerzalnej pamięci wewnętrznej, a resztę mniej potrzebnych plików przesyłało do chmury. Użytkownicy tego smartfonu mieli zapewnione 100 GB miejsca na swoje dane na wirtualnym dysku Nextbita.

Nextbit Robin

Projekt, który ruszył na Kickstarterze miał swoje chwile chwały, ale ostatecznie firma stojąca za tym smartfonem została wykupiona przez Razera. Teraz oficjalnie ogłoszono, że wsparcie dla Robina zostanie wstrzymane już 31 lipca. Nie oznacza to, że właściciele smartfonu stracą dostęp do swoich plików w chmurze. Chodzi o zaprzestanie oferowania pomocy dla osób mających problem z oprogramowaniem czy usługami. Takie kanały informacji jak czat czy linia telefoniczna, zostaną zawieszone.

Wszelkie wieści związane z telefonem będą od teraz przekazywane za pośrednictwem maila. Społeczność Robina czeka na jeszcze jedną, ostatnią aktualizację, która ma pojawić się przed końcem lipca. Poprawki niby mają trafiać na urządzenie jeszcze do lutego 2018 roku, ale chyba nikt w to nie wierzy.

Niedawno w sieci pojawiały się promocje na Nextbit Robin. W jednej z nich, ten smartfon z ekranem IPS 5,2 cala (1920 x 1080 pikseli), Snapdragonem 808, 3 GB RAM oraz baterią 2680 mAh, kosztował 110 dolarów. Jednak skoro niebawem zakończy się dla niego wsparcie, trudno byłoby polecać taki zakup.

źródło: phoneArena


Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona