Koniec produkcji Surface 2, bezpośredniego następcy nie będzie | Tabletowo.pl

Koniec produkcji Surface 2, bezpośredniego następcy nie będzie

Dołącz do dyskusji 0

Portal Business Insider bezpośrednio od Microsoftu dowiedział się, że produkcja tabletu Surface 2 została zakończona i nie będzie już wznawiana.

Pozostają tylko egzemplarze, które trafiły do poszczególnych dystrybutorów i pewna pula urządzeń do wymian gwarancyjnych. Pogłoski o pojawieniu się Surface 3 pod koniec ubiegłego roku okazały się fałszywe, a Microsoft już dawno zdecydował o braku kontynuacji dla tej linii. Wynika to bezpośrednio z nowej polityki Microsoftu związanej z Windowsem 10 i rozróżnieniem ARM vs x86.

Od 21 stycznia tego roku wiemy, że Windows 10 będzie miał dwie zasadnicze wersje – wersję pełną z pulpitem dla procesorów x86 oraz wersję mobilną bez pulpitu, która trafi do urządzeń z procesorami ARM z ekranem mniejszym niż 8 cali. W tym zestawieniu nie ma miejsca na 10-calowy tablet z ARM ani nawet na Windows RT, które nie dostanie aktualizacje do wersji 10, a jedynie „część funkcji tego systemu”. W świetle nowych wytycznych nie dziwi też uśmiercenie Surface Mini, który niezbyt pasował do nowej rzeczywistości. Aktualizacja z RT do Windows 10 mobile byłaby w jego przypadku zmniejszeniem możliwości i uniwersalności. Co by nie mówić o pulpicie i ogromnej bazie sterowników – w pewnych sytuacjach są one wyjątkowo praktyczne i nie do zastąpienia.

Microsoft-Surface-2-1379950107-0-0

W lutym powinniśmy otrzymać testową wersję Windowsa 10 dla urządzeń mobilnych wraz z uniwersalnymi aplikacjami – w tym Office z Wordem, Excelem, PowerPointem, OneNotem i Outlookiem. Czy wraz z flagowcem z linii Lumia, którego spodziewamy się w połowie tego roku, zmieni to pozycję Windowsa na rynku urządzeń przenośnych? Entuzjastom tego systemu powoli kończy się cierpliwość, bo każdy kolejny rok miał być „rokiem Windows Phone”. Do ilu razy sztuka?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona