Co pokazano na Ubisoft Forward? Są daty premiery i zapowiedzi Assassin’s Creed: Valhalla oraz Far Cry 6!

12 lipca 2020 roku, czyli wczoraj, miało miejsce Ubisoft Forward – wirtualny pokaz, który docelowo był zastępstwem dotychczasowych konferencji na E3. Czego się dowiedzieliśmy? Czy miały miejsce jakieś nieoczekiwane niespodzianki? Podsumujmy sobie krótko, naszym zdaniem, najciekawsze wiadomości z tego wydarzenia.

Assassin’s Creed: Valhalla w akcji

O nowym Assassin’s Creed wiemy już od jakiegoś czasu. Co więcej, do sieci zdążyły nawet wycieknąć długie fragmenty rozgrywki z wczesnej wersji tego tytułu. Francuski wydawca musiał zatem zagrać w otwarte karty – na Ubisoft Forward dostaliśmy krótszy i dłuższy pokaz gameplay’u, a także oficjalną datę premiery.

Wydarzenia nowej odsłony cyklu o skrytobójcach mają toczyć się w czasach, kiedy wikingowie po raz pierwszy najechali Anglię. Ciężko odmówić wielu podobieństw do poprzednich odsłon czy chociażby Wiedźmina 3: Dziki Gon, co nie znaczy, że Valhalla jest odtwórczą kalką. W grze widać sporo nowych elementów, w tym chociażby epickie oblężenia czy najazdy, których będziemy mogli się dopuścić względem angielskiej społeczności.

Assassin’s Creed: Valhalla ma ukazać się 17 listopada 2020 roku na PC, PS4 oraz Xbox One, a także Google Stadia. PS5, Xbox Series X również otrzymają swoje wersje w późniejszym czasie – na razie mówi się o grudniu. Nabywcy wersji na PS4 oraz Xbox One będą mogli uzyskać „upgrade”, dzięki któremu bezpłatnie zagrają na nowych urządzeniach w ramach tej samej rodziny konsol (czyli PS4 -> PS5 i Xbox One -> Xbox Series X).

Far Cry 6 oficjalnie zapowiedziany

Zapowiedź Far Cry 6 mogła być największym zaskoczeniem Ubisoft Forward, gdyby nie fakt, że przed imprezą pojawiło się dużo przecieków odnośnie tego tytułu. Choć oczywiście sama nowina dotycząca istnienia gry nie była specjalnie zaskakująca, to przynajmniej potwierdzono dotychczasowe plotki.

Produkcja doczekała się dwóch zwiastunów, z czego jeden z nich zaprezentował w akcji głównego antagonistę – Antona Castillo, granego przez Giancarlo Esposito (powinniście go znać z takich seriali, jak Breaking Bad, Better Call Saul lub Mandaloriana).

Naszym głównym celem w Far Cry 6 będzie oczywiście obalić żelazny reżim Antona z pomocą ruchu oporu w tropikalnym środowisku, przypominającym nieco Far Cry 3. Na ten moment nie znamy jednak więcej szczegółów, ani też tego, jak gra prezentuje się w akcji, ponieważ Ubisoft nie zaprezentował żadnego fragmentu rozgrywki. Wielka szkoda.

Znamy za to oficjalną datę premiery gry. Ta ma ukazać się na rynku już 18 lutego 2021 roku na PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X, PC (Uplay i Epic Games Store), a także Google Stadia. Podobnie, jak w przypadku Assassin’s Creed: Valhalla, kupując grę przykładowo na PS4, dostaniemy darmowy „upgrade” do wersji na PS5 i podobnie ma to wyglądać w przypadku rodziny Xbox.

Hyper Scape z otwartą betą na PC

Hyper Scape nie jest niespodzianką dla wielu osób. Gra została bowiem zapowiedziana niedawno i nawet sporo streamerów miało okazję pokazać ją na żywo w trakcie swoich transmisji. Niespodzianką jest jednak to, że gra od wczorajszego Ubisoft Forward doczekała się rozpoczęcia fazy otwartej bety na PC. Konsole mają dostać swój dostęp nieco później. Na ten moment nie wiadomo też, jak długo potrwa beta.

Czym jest Hyper Scape? To tytuł z gatunku battle royale, który dzieje się w futurystycznej, wirtualnej wersji naszej planety. W odróżnieniu od wielu innych reprezentantów gatunku, tutaj akcja wydaje się być znacznie żywsza i bardziej zwariowana. Postacie mają podwójny skok, mogą wspinać się szybko po budynkach, a i ogólne tempo zabawy wydaje się odpowiednio podkręcone. Może i rynek battle royale zdaje się nieco przesycony, ale myślę, że warto dać tej pozycji szansę.

Watch Dogs 2 za darmo na PC

Przypominamy też, że w związku z Ubisoft Forward możecie otrzymać grę Watch Dogs 2 za darmo, w wersji na PC. Po więcej szczegółów odsyłamy do krótkiego tekstu tłumaczącego, jak zaklepać tę produkcję na własność. Nie jest to żadna czarna magia, zatem nie pozwólcie, by „gratis” przeleciał Wam obok nosa.

Watch Dogs 2 Ubisoft Forward Za Darmo

Co więcej?

Na Ubisoft Forward pokazano również nowy gameplay z Watch Dogs: Legion, zapowiedziano mobilną wersję Brawlhalla, a także dwie gry stworzone z myślą o przenośnych urządzeniach – Tom Clancy’s Elite Squad oraz Might & Magic Era of Chaos. Nie są to jednak kluczowe wiadomości, stąd nie będę się specjalnie rozczulał nad ich omówieniem.

Warto tu też zaznaczyć, że wczorajsze Ubisoft Forward nie jest ostatnią imprezą tego typu. Francuski wydawca zapowiedział, że zamierza trzymać się takiego formatu i kolejna, podobnego typu prezentacja odbędzie się jeszcze w 2020 roku. Na pewno dowiemy się wówczas jeszcze więcej o już pokazanych tytułach, ale nikt nie wyklucza wyciągnięcia z rękawa kolejnych niespodzianek.

Czy oglądaliście Ubisoft Forward? Jak się Wam podobało? Czekacie na którąkolwiek z wymienionych tutaj gier?