(fot. pixabay.com)

Zaznaczamy w kalendarzu: konferencja Apple o MacBookach z procesorami ARM

Już wkrótce poznamy pierwszego laptopa Apple z procesorem ARM, przystosowanym do współpracy z nowym systemem macOS Big Sur. MacBooki bez chipów Intela będą ważnym krokiem dla firmy. Więcej dowiemy się o nich podczas konferencji planowanej na 10. listopada.

Konferencja Apple już 10. listopada

Apple ma za sobą naprawdę udany sezon jesienny, podczas którego poznaliśmy najważniejsze produkty firmy tego roku. Choć iPhone’y stanowią podstawę zysków firmy, to dokonuje się w niej inna ogromna przemiana: Tim Cook rezygnuje z procesorów Intela dla MacBooków, a zamiast tego inwestuje we własne chipy ARM.

Procesory Apple ARM w MacBookach to mała rewolucja (fot. Apple)

Podczas najbliższej konferencji Apple powinniśmy poznać pierwszy model laptopa wykorzystujący nowy układ. Jak podaje serwis MacRumors, wydarzenie zaplanowane jest na 10. listopada i rozpocznie się o godzinie 19:00 naszego czasu.

Czego dokładnie się spodziewać?

Jak to bywa w wypadku Apple, nie można się nastawiać na nic konkretnego. Domysłów jest sporo, a oczekiwania wielu specjalistów potrafią się nawzajem wykluczać. Jest prawie pewne, że firma zaprezentuje pierwszego MacBooka z procesorem ARM, ale jaki to będzie model? Odświeżony MacBook Air? Odnowiony MacBook 12? MacBook Pro 16″? Można tylko strzelać.

MacBooki z ARM to wciąż wielka niewiadoma

Istnieje pewna szansa, że gigant z Cupertino zaprezentuje oprócz tego jakieś inne urządzenia. Sporo osób czeka na premierę AirPods Studio, czyli słuchawek nausznych z aktywną redukcją szumów. Ich cenę szacuje się na 349 dolarów.

Oprócz tego słyszeliśmy już co nieco o lokalizatorach AirTags. Co prawda jest możliwe, że pojawią się na listopadowej konferencji, ale równie dobrze Apple może przełożyć ich premierę na przyszły rok.

Konferencję będzie można oglądać na żywo przez YouTube, na Apple TV oraz za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Apple. Na pewno będziemy śledzić to wydarzenie!