Fani Samsunga nie są tak nakręceni premierami nowych smartfonów jak ci preferujący sprzęt od Apple 18
fot. Apple

Fani Samsunga nie są tak nakręceni premierami nowych smartfonów jak ci preferujący sprzęt od Apple

Hype rośnie z godziny na godzinę. Już jutro o godzinie 19 naszego czasu rozpocznie się konferencja Apple poświęcona nowym smartfonom firmy, ale nie tylko. Podczas niej zobaczymy odświeżonego iPada Pro, tańszego MacBooka i Apple Watcha 4. generacji. Jednak to właśnie iPhone’y wzbudzają największe emocje – znacznie większe niż jakikolwiek sprzęt Samsunga.

O tym, że fani Apple są w gorączce oczekiwania na nowe iPhone’y, świadczą dane globalnego wyszukiwania w Google. Dzięki danym zgromadzonym w Google Trends i zinterpretowanym przez BankMyCell, otrzymujemy obraz tego, jak dotąd kształtowało się internetowe zainteresowanie premierami różnych modeli flagowych Samsungów oraz iPhone’ów.

Fani Samsunga nie są tak nakręceni premierami nowych smartfonów jak ci preferujący sprzęt od Apple 20
(zdj. BankMyCell)

Powyższy obrazek ilustruje to, co zaznaczyliśmy już w tytule: fani Apple przejmują się premierami nowych iPhone’ów dwa razy bardziej niż osoby zainteresowane prezentacjami Samsunga. Poprzednie wideokonferencje Apple znajdowały się w centrum zainteresowania internautów, powodując wzrost zapytań o iPhone’y nawet do 230% w porównaniu do wyszukiwań dotyczących Samsungów Galaxy. Najwięcej osób chciało uzyskać informacje o iPhonie X, który wywołał największy hype od czasów premiery iPhone’a 6.

„Od momentu powstania w 2007 roku, iPhone’y cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem, aż do 2014 roku. Później osłabło ono, by znów wzbić się podczas premiery przeprojektowanego designu smartfona w roku 2017.”

Chyba nie musimy przypominać, że konferencja Apple odbędzie się jutro, 12 września. Spodziewajcie się naszej relacji z wideokonferencji i informacji o nowych modelach iPhone’ów oraz innych nowych sprzętach giganta z Cupertino.

Już teraz możemy sporo powiedzieć o tym, czego można się spodziewać po jutrzejszej prezentacji. Trzy nowe iPhone’y o przekątnych ekranu od 5,8 cala przez 6,1 cala po 6,5 cala, sugerują największą premierę Apple od lat pod względem zróżnicowania i mnogości pokazanych sprzętów. Do tego trzeba doliczyć bowiem nowego iPada Pro (być może bez złącza Lightning), MacBooka, Apple Watcha 4. generacji i kto wie, co jeszcze!

Jesteśmy ciekawi, czy Apple zachowało dla nas jakieś niespodzianki.

Gdybyście chcieli zapoznać się z pełnym raportem BankMyCell, link znajdziecie <tutaj>.

https://www.tabletowo.pl/2018/09/10/iphone-2018-iphone-xs-iphone-xs-plus-iphone-xc/

źródło: BankMyCell przez BGR