fot. Phone Industry

Fan Maserati stworzył projekt smartfona GranTurismo. Jak Wam się podoba?

W weekend Mateusz przedstawił Wam jeden z projektów przedstawiających iPhone’a 11 z ciemnym motywem w iOS 13. Ja natomiast postanowiłem spojrzeć w zupełnie inną stronę – w stronę produktu, który raczej nigdy nie powstanie, ale gdyby ujrzał światło dzienne, z całą pewnością byłby w centrum zainteresowania fanów motoryzacji. Zwłaszcza Maserati.

W serwisie YouTube na kanale Phone Industry pojawił się film, w którym twórca zaprezentował swoją wizję na smartfon Maserati GranTurismo. Jest to o tyle ciekawy koncept, że nie podąża za aktualnymi trendami, a wręcz, w niektórych aspektach nawiązuje do starych telefonów. Głównie jednak twórca projektu inspirował się sportowymi samochodami i – jak sam mówi – zależało mu na tym, aby urządzenie zwracało na siebie uwagę stylistyką oraz wyróżniało się wśród konkurencyjnych rozwiązań.

fot. Phone Industry

Obecnie większość smartfonów jest wykonana ze szkła, lecz nie Maserati GranTurismo, którego obudowa miałaby być metalowa. Jeśli chodzi o front urządzenia, to nie odbiegałby on od dzisiejszych standardów. Miałby się znaleźć na nim notch w kształcie kropli wody, ale dużą zaletą jest brak podbródka oraz bardzo wąskie ramki.

fot. Phone Industry

Najwięcej dzieje się na pleckach, na których na projekcie znalazło się miejsce dla dosyć dużego i wystającego elementu z trzema obiektywami aparatów. Pod nim został usytuowany czytnik linii papilarnych, a na samym dole logo Maserati wraz z nazwą modelu urządzenia.

fot. Phone Industry

Co ciekawe, na samym środku dolnej krawędzi zostało umieszczone złącze słuchawkowe, a obok niego jeden z siedmiu głośników oraz złącze USB typu C. Po lewej stronie znalazło się miejsce dla przycisku zasilania, natomiast przyciski do zmiany głośności są po prawej stronie. Jeśli chodzi o pozostałych sześć głośników, zostały one umieszczone po obu stronach smartfona i miałyby być sygnowane logiem Harman/Kardon. Dodatkowo, cała konstrukcja miałaby posiadać certyfikat odporności na kurz i wodę IP68.

fot. Phone Industry

Twórca projektu stwierdził, że według niego smartfon mógłby zostać pozbawiony bezprzewodowego ładowania, skanera linii papilarnych oraz twarzy. W związku z tym, że urządzenie jest inspirowane sportowymi samochodami, musiałoby szybko działać. Do jego napędzenia miałby zostać użyty chipset Snapdragon 865 wraz z 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Maserati GranTurismo miałby być dostępny w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, czerwonej oraz czarno-czerwonej.

Źródło: Android Headlines, Phone Industry