Kolejny tablet od Archosa: Arnova 9 G2 | Tabletowo.pl

Kolejny tablet od Archosa: Arnova 9 G2

Dołącz do dyskusji 0
tablet archos arnova 9 G2

Archos był jednym z pierwszych producentów, którzy postanowili wykorzystać potencjał dopiero co startującego rynku tabletów internetowych i już po kilku miesiącach po premierze iPada pierwszej generacji zaproponował potencjalnym klientom – także w Polsce – kilka swoich produktów. W portfolio firmy możemy znaleźć między innymi serię Arnova, w skład której wchodziły początkowo trzy modele: Arnova 7, Arnova 9 i Arnova 10. Dwa z nich – 7 i 10 – w sierpniu doczekały się odświeżenia w wersji G2 (więcej info tutaj). Co z ostatnim? Jak się okazało, producent nie zapomniał i o nim: Archos Arnova 9 G2 już jest.

Urządzenie ekranem nawiązuje do iPada – posiada bowiem pojemnościowy wyświetlacz IPS o przekątnej 9,7″ w dodatku o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Ale na tym podobieństwa się kończą. Obsługuje bowiem 5-punktowy multitouch.

Tablet Arnova 9 G2 pracuje dzięki jednordzeniowej jednostce ARM Cortex A8 o taktowaniu 1GHz, a systemem operacyjnym, pod kontrolą którego działa, jest Android Gingerbread w wersji 2.3. Na jego pokładzie znajdziemy także 8GB pamięci, slot kart microSD, port USB i microUSB, 3,5 mm jack audio, WiFi, kamerkę, mikrofon oraz głośniki stereo. Wymiary modelu ważącego 630 g, to 239 x 184 x 12,5 mm.

Cena Arnova 9 G2 nie została ujawniona. Można się jednak spodziewać, że – tak jak w przypadku pozostałych modeli z tej serii – będzie wynosiła ok. 250 dolarów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona