Krótko: Samsung patentuje etui z “wbudowanym” ryskiem S Pen

Już od dłuższego czasu nie docierały do nas żadne nowe rewelacje patentowe (ostatnie dotyczyły wymiennych aparatów w smartfonach Samsunga). Warto jednak było czekać, ponieważ i tym razem Koreańczycy przygotowali coś futurystycznego – etui typu S View Cover z “wbudowanym” rysikiem S-Pen.

Chwilę zajęło mi rozszyfrowanie szkiców, które pojawiły się na stronie południowokoreańskiego urzędu patentowego. Na pierwszy rzut oka etui wygląda tak, jakby chroniło plecki smartfona, a do tego miało dodatkowy “pasek”, skrywający rysik S-Pen. Jednak po dokładniejszym przyjrzeniu można zauważyć, że jest to coś na kształt S View Cover.

Pomysł Samsunga jest doprawdy godny podziwy. Ciekawe tylko, jakie istnieją szanse, że rozwiązanie to trafi do klientów końcowych. Z jednej strony mogłoby ono niechcący “zabić” serię Galaxy Note, lecz z drugiej jej fani cenią sobie właśnie m.in. duży ekran i dostępną powierzchnię roboczą. Myślę więc, że ww. etui z “wbudowanym” rysikiem S-Pen stanowiłoby po prostu dodatkowe urozmaicenie i feature dla innych flagowców, a linia Galaxy Note wcale nie straciłaby na popularności.

Źródło: SamMobile

Komentarze

 • raul

  Chyba ktoś nie zrozumiał idei. Note będą mniejsze o miejsce na rysik a rysik będzie w obudowie. Rysik do telefonów bez warstwy reagującej na niego? Musieliby całkowicie zmienić koncepcję. Za duże ryzyko.

  • sprite1080

   Spora jednak grupa uzytkownikow notów oczekuje zeby byly jednak wieksze a nie każdy używa covera. Z drugiej strony swietna funkcjonalnosc ograniczona do jednego telefonu po co jak mozna zarobic kilka razy.

 • sprite1080

  Moze cel jest taki zeby serie note przeksztalcic w Sx plus. Plus opcjonalny rysik dla podejrzewam Sx edge plus

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona