Kolejne zdjęcia i szczegóły na temat tabletu Sony Xperia

Reklama

Do sieci trafiło więcej zdjęć i informacji na temat nowego tabletu Sony Xperia. Z fotografii wynika, że jego wzornictwo będzie nawiązywało do modelu Sony Tablet S i obejmowało podobnie charakterystyczną zakładkę na tylnym panelu. Element ten, jak doskonale wiedzą posiadacze pierwszej generacji tabletu Sony, sprawia, że urządzenie doskonale leży w dłoniach. Poza tym, obudowa Xperii będzie cieńsza, lżejsza i wykonana z plastiku o srebrnej i czarnej barwie oraz delikatnej teksturze.

Jeżeli chodzi o specyfikację, tablet Sony Xperia będzie mógł pochwalić się 9,4-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowym procesorem Nvidia Tegra 3, systemem operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich (lub Jelly Bean przy sprzyjających wiatrach), modemem 3G, modułem Bluetooth 3.0, czytnikiem kart pamięci SD, GPS, aparatem fotograficzny 8 Mpix, kamerą internetową 1 Mpix oraz akumulatorem o pojemności 6000 mAh. Ponadto, istnieje duże prawdopodobieństwo, że urządzenie zostanie wyposażone w port IR, który ułatwi komunikację z telewizorami i innymi gadżetami, na przykład konsolami PlayStation.

Reklama

Na jednym ze zdjęć wyraźnie widać, że Sony zdecydowało się na zastosowanie własnej nakładki graficznej na system operacyjny. Ikony aplikacji są inne, a tapeta to animowane „Cosmic Flow” doskonale znane wszystkim posiadaczom smartfonów Sony Xperia. Co ciekawe, na jeden z ikon widnieje logo Walkman, czyli doskonałego odtwarzacza muzycznego. Sugeruje to czysto multimedialny charakter 9,4-calowego urządzenia.

Tablet Sony Xperia zostanie zaprezentowany podczas targów IFA 2012 na przełomie sierpnia i września, jego cena sięgnie nawet 650 dolarów za wersję 64GB.

via Tablet-News