Kolejne wieści na temat nowych flagowych smartfonów Microsoft Lumia

Wielkimi krokami zbliża się premiera Windowsa 10 dla urządzeń mobilnych. Ostatnio Microsoft uraczył nas kolejną wersją testową dla smartfonów, ale nie to będzie tematem głównym tego wpisu. Otóż pojawiły się pierwsze w miarę szczegółowe informacje na temat nowej generacji flagowych Lumii.

Reklama

Jak informowaliśmy wcześniej, nowe Lumie będą dostępne w dwóch wariantach: standardowym oraz XL. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania może być linia 640. Podobne rozwiązanie pojawi się w nowych high-endach, które na razie noszą kodowe nazwy: Cityman oraz Talkman.

Microsoft Cityman to zapewne Lumia 940 XL, następczyni 1520. Względem poprzednika zmieni się całkiem sporo, zresztą sam ekran „zmaleje” z 6 do 5,7 cala. Myślę, że znacząco poprawi to wygodę użytkowania. Sercem nowego phabletu z kafelkami ma być ośmiordzeniowa jednostka Qualcomma – wszystko wskazuje na Snapdragona 810. Co Amerykanie zamontują jeszcze w swoim tabletofonie z najwyższej półki?

Warto wspomnieć o 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej. Nie zabraknie również miejsca na slot kart microSD. Natomiast sama bateria ma mieć pojemność 3300 mAh – dzięki optymalizacji systemu Cityman będzie mógł zachwycić czasem pracy. Sporym zaskoczeniem jest tylny aparat. Według ostatnich wieści będzie to matryca 20 Mpix od Toshiby, rodem z Lumii 930. W sumie, czy byłby sens zastępować tak świetny sensor? Szczególnie, że istnieje szansa, że zostanie wsparty przez potrójną lampę flash. Na froncie standardowo 5-megapikselowa kamerka.

Z kolei Microsoft Talkman, czyli Lumia 940, to trochę uboższy brat modelu XL. Zamiast Snapdragon 810 mamy znaleźć 808, ale w sumie może okazać się to lepszym rozwiązaniem. Za to ilość RAM, pamięci wbudowanej oraz aparaty będą tożsame dla obu flagowców. Natomiast obudowie Talkmana zostanie zamontowane ogniwo 3000 mAh, a głównie miejsce na froncie smartfona zajmie ekran 5,2 cala.

Podobno obie Lumie mają być znacznie cieńsze i chudsze od swoich poprzedniczek. Zobaczymy, czy Microsoftowi uda się przeprowadzić zabieg odchudzający – oby udało im się „skryć” aparat główny w obudowie.

Według najnowszych doniesień, Microsoft Cityman oraz Talkman zadebiutują na rynku już z preinstalowanym Windowsem 10, co może okazać się istotne dla potencjalnych nabywców. Według mnie warto czekać na nowe smartfony z Redmond. Jednak wciąż pozostaje pytanie, czy dadzą radę produktom z Chin czy Korei.