Ważne

Windows 10 TP 10052 dla smartfonów do pobrania

Kompilacja 10051, o której pisaliśmy niedawno, była wyjątkowo niestabilna i obarczona wieloma błędami. Wczoraj zostaliśmy zaskoczeni kolejną wersją do pobrania, która wnosi tylko drobne poprawki, bez dodatkowych funkcji.

Być może wersja 10052 będzie bardziej stabilna i „używalna”. Jej poprzednik miał tyle bugów, że korzystanie i codzienne testowanie wymagało ogromnych pokładów cierpliwości. Ja jej nie miałem – dość szybko wróciłem do Windowsa Phone 8.1. W przypadku ściągania oprogramowania preview należy pamiętać, że jest to wersja testowa i niestabilna – nawet po poprawkach i nie powinniśmy instalować jej na głównym urządzeniu.

lumia-535-6

Poprawiono między innymi stabilność kamery i aparatu, możliwość włączania trybu samolotowego czy wyłączania połączeń taryfowych. Tak od początku powinna wyglądać ta kompilacja. Jeśli pierwsze opinie użytkowników będą pozytywne – wrócę do W10TP i podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami.

Dla przypomnienia, przedstawiam kroki, które należy wykonać, żeby zainstalować Windows 10 Technical Preview dla smartfonów:

  • zarejestrować się w programie Windows Insider,
  • ściągnąć aplikację Windows Insider ze sklepu Windows Phone,
  • otworzyć aplikację, sprawdzić dostępność kompilacji i postępować zgodnie z instrukcjami.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona