Przyszłe generacje Samsungów z serii A mogą mieć zakrzywione wyświetlacze | Tabletowo.pl

Przyszłe generacje Samsungów z serii A mogą mieć zakrzywione wyświetlacze

Dołącz do dyskusji 0

Linia smartfonów Galaxy A od Samsunga może sporo zyskać pod względem wizualnym – jak donosi koreańska strona EtNews. Z informacji uzyskanych przez tę redakcję wynika, że producent zachowa płaskie wyświetlacze tylko dla średniej i niskiej półki cenowej, zaś pozostałe urządzenia zyskają zakrzywione ekrany OLED.

Smartfonowa rodzinka Galaxy A obejmuje linie A9, A8, A7, A5 i A3. Żaden z przedstawicieli tej serii nie miał jeszcze zakrzywionego ekranu, gdyż takie właściwości były dotąd zarezerwowane tylko dla najwyższych modeli Samsunga. Serwis informacyjny EtNews twierdzi, że koreański producent będzie teraz dążył do zwiększenia zastosowania w swoim portfolio zakrzywionych paneli OLED.

Dzięki temu, że w większości modeli będą instalowane panele tego samego typu, mają zostać ograniczone koszty produkcji. Rozbijanie się na zbyt dużą różnorodność pod względem podzespołów miałoby bowiem prowadzić do większych nakładów pieniężnych. Jest to zresztą zgodne z informacjami, które Samsung przekazał w sierpniu odnośnie planów firmy na najbliższe lata.

Oprócz tego pojawiły się informacje o tym, że firma zamierza „dopieścić” serię Galaxy A, gwarantując jej członkom aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Pierwsze wersje nowego oprogramowania powinny być już w przygotowaniu, zwłaszcza dla tych modeli, których premiera dopiero przed nami, a które będą miały zainstalowanego na start Androida 6.0 Marshmallow.

obrazek wyróżniający: przeciek ze zdjęciem Samsunga Galaxy A5 (2017)

źródło: Android Authority, Sammobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona