Kolejne analizy: w 2017 roku na rynek ma trafić 383 miliony tabletów - Tabletowo.pl

Kolejne analizy: w 2017 roku na rynek ma trafić 383 miliony tabletów

Zdania analityków na temat przyszłości tabletów internetowych są bardzo różne, wręcz skrajne. Jedni uważają, że w ciągu najbliższych kilku lat (już w 2016 roku) tego typu sprzęt będzie się sprzedawał gorzej niż ultrabooki, których w ręce klientów ma powędrować ok. 178,2 milionów. Inni natomiast są większymi optymistami i to w ich stronę redakcja Tabletowo.pl chętniej zwraca swój wzrok (ciekawe dlaczego ;)). Według najnowszych analiz, rynek tabletów internetowych ma sukcesywnie rosnąć, by w 2017 roku na rynek trafiło 383,3 miliona tabletów.

Swoją drogą, poniższy wykres wygląda jakby był tworzony od linijki – czyżby analitycy z NPD naprawdę wierzyli, że rynek tabletów będzie rósł co roku o podobną ilość? Tak czy siak, z 72,7 milionów w 2011 roku liczba sprzedanych urządzeń ma wzrosnąć do 383,3 milionów sztuk w 2017 roku – ładnie.

Tabletowo.pl Kolejne analizy: w 2017 roku na rynek ma trafić 383 miliony tabletów Ciekawostki Nowości

Wiele wskazuje na to, że rozwój rynku tabletów w głównym stopniu będzie zależał od spadku cen urządzeń oferowanych przez poszczególnych producentów. A jeśli tak się stanie, według analityków, w grę wejdzie wzmożone zainteresowanie tego typu sprzętem krajów rozwijających się, jak Chiny, Brazylia, Indie czy Rosja.

W każdym razie mamy nadzieję, że rynek tabletów będzie się cały czas rozwijał, a my będziemy mieli o czym dla Was pisać!

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona