Kodak IM5

Kodak IM5 wchodzi do sprzedaży pięć miesięcy po premierze

Kiedy usłyszymy słowo Kodak, przywodzi nam na myśl aparaty od tej słynnej firmy. Jednak po ostatnich poważnych tarapatach finansowych, koncern postanowił zmienić swoje główne cele. Jednym z przykładów nowej strategii może być smartfon o nazwie IM5, który właśnie trafił do sprzedaży.

Kodak IM5 to typowy przedstawiciel średniej półki. Ekran ma przekątną 5 cali i rozdzielczość 1280 x 720 pikseli, czyli standardowe wartości. Sercem został Mediatek z ośmioma rdzeniami ARM Cortex A53 1,7 GHz, a namiastkę wielozadaniowości ma zapewnić skromny 1 GB pamięci operacyjnej.

Aparaty, jak przystało na phablet od firmy fotograficznej, są całkiem niezłe. Matryca główna ma rozdzielczość 13 Mpix z flashem, a na froncie umieszczono kamerkę 5 Mpix. Oprócz tego IM5 ma 8 GB pamięci wbudowanej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozbudować ją o kolejne 32 GB. Z kolei system operacyjny to Android 4.4 z koszmarnie (moim zdaniem) wyglądającą nakładką. Podczas konferencji na CES 2015 zapewniano, że zostanie udostępniona aktualizacja do Lollipopa, ale raczej to się nigdy nie wydarzy.

CES-2015-Kodak-IM5-Android-Smartphone-Relies-on-a-Pretty-Austere-UI-469054-5

Kodak IM5 jest już dostępny w holenderskich sklepach w cenie wynoszącej 280 euro. Moim zdaniem w podobnej kwocie znajdziemy wiele ciekawszych i lepszych urządzeń, więc nie wróżę temu modelowi sukcesu. Jedynie słynna nazwa może kogoś zachęcić do zakupu.

źródło: Smartphoneshop, Android Planet przez GSM Arena