Klawiatura z Androida L do pobrania z Google Play! - Tabletowo.pl
Ważne

Klawiatura z Androida L do pobrania z Google Play!

Na forum skupiającym entuzjastów alternatywnych systemów i portów wszelakich aplikacji, pojawił się wątek dotyczący plików .apk najnowszych wersji programów w Androidzie L. Niestety, spora większość z nich nie działa albo nie da się zainstalować. Znakomicie za to sprawuje się klawiatura z Android L. Okazuje się, że można ją z powodzeniem pobrać z Google Play. 

Material Design to nazwa nowego „stylu”, jaki wraz z nowym Androidem obrało Google. Trzeba przyznać, że poczyniono wiele ciekawych zmian i wszystko wygląda nader ciekawie. Wracając do meritum, czyli klawiatury. Początkowo była ona dostępna w formie pliku .apk. Nie trzeba było długo czekać na to, by pojawiła się również w Google Play.

W gruncie rzeczy to znana z poprzednich wcieleń Androida klawiatura w czystej postaci. Jeśli to faktyczny port z Androida L, to albo klawiatura zmieniła się tylko wizualnie, albo pewne smaczki nie działają z powodu braku odpowiednich plików lub ustawień systemu(?).

Aby uzyskać skórkę Material Design należy po zainstalowaniu i wstępnym skonfigurowaniu klawiatury wejść w jej ustawień, zjechać na koniec listy i wybrać Ustawienia zaawansowane. Następnie klik w „Schemat kolorów” i wybieramy „Material”. To wszystko. Od tego momentu klawiatura będzie wyglądać tak, jak ta zaprezentowana na Google I/O 2014.

Tabletowo.pl Klawiatura z Androida L do pobrania z Google Play! Android Aplikacje

Klawiatura Google jest dostępna pod tym linkiem. Natomiast dla zrootowanych urządzeń polecam lekturę na forum XDA.

Testowane na LG G2 z portem systemu z LG G3, działa bez zarzutu.

Tabletowo.pl Klawiatura z Androida L do pobrania z Google Play! Android Aplikacje

Tabletowo.pl Klawiatura z Androida L do pobrania z Google Play! Android Aplikacje

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona