Nokia 105 (fot. Nokia)

Nokia nie odcina się od swoich korzeni – szykuje nowy klasyczny telefon. Wiemy już, co zaoferuje

Kto zna historię Nokii, ten wie, że marka zdobyła niewyobrażalną popularność na całym świecie dzięki klasycznym telefonom (chociaż ogólnie nie od tego zaczęła swoją działalność na rynku). Obecnie, za sprawą HMD Global, walczy o serca klientów przede wszystkim smartfonami. Jednocześnie nie odcina się jednak od swoich korzeni, o czym świadczy fakt, że w niedalekiej przyszłości wprowadzi do sprzedaży kolejną komórkę.

Niektórym mogłoby się wydawać, że w XXI wieku nie ma już miejsca na klasyczne telefony. Tymczasem prawda jest taka, że jak najbardziej jest, bowiem tego typu urządzenia cały czas sprzedają się jak ciepłe bułeczki i popyt na nie nieustannie rośnie. Co więcej, jednym z największych producentów w tym segmencie jest HMD Global, więc nic dziwnego, że firma zamierza wypuścić kolejną komórkę z logo Nokia na obudowie.

Reklama

Myślicie, że klasyczne telefony wkrótce umrą śmiercią naturalną? Nawet nie wiecie, jak bardzo się mylicie

W bazie chińskiej agencji certyfikującej TENAA pojawił się nowy telefon o oznaczeniu Nokia TA-1139. Szybki rzut oka na zdjęcia i specyfikację sugeruje, że mamy tu do czynienia z bezpośrednią następczynią zaprezentowanej w połowie listopada 2018 roku Nokii 106 (Dual SIM). Niewykluczone więc, że urządzenie zadebiutuje na rynku jako Nokia 107, ponieważ wizualnie nieszczególnie pasuje do serii Nokia 2xx.

Specyfikacja Nokii TA-1139 obejmuje 2,4-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 320×240 pikseli, jednordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 360 MHz, 8 MB RAM i 16 MB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD (do 32 GB). Na pokładzie tego telefonu znalazło się też miejsce dla aparatu VGA i akumulatora o pojemności 1020 mAh. TENAA podaje również, że urządzenie obsługuje łączność w sieciach 900 MHz i 1800 MHz.

Nokia TA-1139 ma wymiary 120,8×53,49×13,81 mm i waży 83,6 grama. Telefon ma być dostępny na rynku w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, szarej i czerwonej. Urządzenie w pierwszej kolejności zapewne zadebiutuje w Chinach, a następnie także na innych rynkach.

*na grafice tytułowej Nokia 105

Źródło: TENAA dzięki Nokiamob