Nokia 106 Dual SIM (fot. Nokia)

Nie samymi smartfonami stoi Nokia – marka właśnie zaprezentowała klasyczny telefon Nokia 106

Większości Nokia zapewne kojarzy się ze smartfonami, oferującymi naprawdę atrakcyjny stosunek ceny do możliwości, lecz bardzo istotną branżą, w której marka ta działa, są także klasyczne telefony. Wbrew pozorom cały czas sprzedają się one jak świeże bułeczki, szczególnie w krajach słabo rozwiniętych i rozwijających się. Finowie właśnie zaprezentowali nową propozycję z tego segmentu, model Nokia 106.

Na temat wzornictwa tego urządzenia nie ma się co rozpisywać, ponieważ jest po prostu klasyczne i charakterystyczne dla najtańszych telefonów Nokii z serii 100. Jednocześnie model ten trochę kojarzy się z Nokią 3220, która miała diody LED na obu krawędziach, ponieważ bryła w obu przypadkach jest nawet podobnie wyprofilowana.

Reklama
Nokia 106 (fot. Nokia)

Najmocniejszą stroną Nokii 106 nie ma być jednak wygląd, tylko jej możliwości. A tych, mimo że nie jest to smartfon, jest całkiem sporo. Przede wszystkim, przynajmniej według deklaracji producenta, pojedyncze naładowanie baterii ma wystarczyć na ~21 dni w trybie czuwania lub ~15 godzin rozmów głosowych. Akumulator ma pojemność 800 mAh i jest wymienialny.

Nokia zapewnia również, że telefon jest solidnie wykonany, wytrzymały i odporny na uszkodzenia – obudowę wyprodukowano z farbowanego tworzywa sztucznego, dzięki czemu ewentualne uszczerbki są mniej widoczne. Pamięć wewnętrzna o oszałamiającej (;-)) pojemności 4 MB pomieści natomiast do 500 SMS-ów i aż 2000 kontaktów. Oczywiście nie zabrakło też gry Snake Xenzia oraz możliwości wypróbowania i kupienia kolejnych.

Nokia 106 zaoferuje swoim właścicielom także kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala o rozdzielczości QQVGA, tj. 160×120 pikseli. Łączność zapewnia natomiast wyłącznie moduł 2G (GSM 900/1800). Na rynku pojawią się też wersje z jednym i dwoma slotami na kartę SIM. Baterię ładuje się za pomocą kabla, zakończonego złączem microUSB. A gdyby to kogoś szczególnie interesowało, to telefon ten napędza procesor MediaTek MT6261D, współpracujący z 4 MB RAM.

Nokia 106 ma wymiary 111,15×49,5×14,4 mm i z baterią waży 70,2 grama. W sprzedaży dostępna będzie wyłącznie jedna wersja kolorystyczna, Dark Grey. W pudełku z telefonem znajduje się tylko ładowarka i instrukcja obsługi. Na razie nie znamy cen tego modelu, ale raczej nie przekroczą one progu 100 złotych.

Źródło: Nokia