Kindle Fire HD 2 zadebiutuje najpóźniej na początku września

Amazon ma jasno ustalony cykl wydawniczy swoich tabletów: odświeża je co dwanaście miesięcy (jak niegdyś Apple swoje iPady). We wrześniu 2011 roku poznaliśmy pierwszego Kindle Fire, dokładnie rok później zadebiutowały dwa modele: Kindle Fire HD i Kindle Fire HD 8.9 – kiedy poznamy kolejne nowości Amazonu? Nie trudno się domyślić, że najpóźniej już za półtora miesiąca. Z informacji, jakie można znaleźć w sieci, dowiadujemy się, że premiera Amazon Kindle Fire HD 2 planowana jest na końcówkę sierpnia lub na początek września.

Wiele wskazuje na to, że wkrótce poznamy trzy nowe tablety od Amazonu, z myślą o różnych grupach odbiorców. W sieci pojawia się mnóstwo spekulacji dotyczących dwóch 7-calowych modeli: jeden ma mieć rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, drugi natomiast: 1920 x 1200 pikseli. Ma to na celu możliwość zaproponowania dwóch produktów z różnych półek cenowych dla użytkowników o różnych wymaganiach. Trzecim modelem ma być sprzęt z ekranem o przekątnej 8,9″ i rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli.

Więcej informacji na temat nadchodzących nowości Amazonu nie zostało ujawnionych. Gdy tylko będą znane jakieś szczegóły, z pewnością damy znać.

źródło