Killing Floor 2 The Escapists 2 Lifeless Planet Epic Games Store Za darmo

To dopiero mocny tydzień w wykonaniu Epica! Aż trzy darmowe gry do odebrania

W zeszłym tygodniu Epic Games Store zrobił nam dość nieprzyjemną niespodziankę, dosłownie w ostatniej chwili wycofując Conan Exiles z darmowej cotygodniowej promocji. Dziś najwyraźniej firma chce nas za tę ostatnią wpadkę przeprosić przy pomocy nie jednej, nie dwóch, a aż trzech darmowych gier!

Killing Floor 2

Głównym daniem tego tygodnia w Epic Game Store jest Killing Floor 2, czyli kontynuacja bestsellerowej strzelanki kooperacyjnej. Gra autorstwa Tripwire Interactive debiutowała na rynku w 2016 roku i zdobyła całkiem niezłe oceny, zarówno wśród krytyków, jak i u graczy.

Chwalono przede wszystkim ładną oprawę graficzną i fajny (choć niezbyt oryginalny) pomysł na rozgrywkę. Jednym zdaniem — wszystko jest tu na swoim miejscu i warto w Killing Floor 2 zagrać, w szczególności z paczką znajomych.

Minimalne wymagania Killing Floor 2 prezentują się następująco:

System operacyjny:Windows 7 (64-bitowy), Windows 8/8.1 (64-bitowy)
Procesor:Core 2 Duo E8200 2,66 GHz lub Phenom II X2 545
Pamięć:3 GB
Karta graficzna:GeForce GTS 250 lub Radeon HD 4830
DirectX10
Miejsce na dysku:60 GB

Killing Floor 2 oferuje polskie napisy i jest dostępne tylko na komputery z systemem Windows.

Lifeless Planet: Premier Edition

To dopiero ciekawa perełka! Lifeless Planet to… dziwna gra. Z jednej strony wygląda jak prosty studencki projekt, lecz z drugiej widać tu masę ciekawych pomysłów i rozwiązań. Na szczególne uznanie zasługuje bardzo gęsty klimat gry, a także fabuła i świat.

Jako astronauta eksplorujemy odległą planetę, na której nieoczekiwanie znajdujemy… rosyjskie miasto! A potem jest tylko dziwniej – zapewniam Was. Przez awarię mojego starego laptopa nigdy nie było mi dane skończyć Lifeless Planet – pora w końcu to nadrobić. Gra niestety nie oferuje polskich napisów.

The Escapists 2

Trudno mi ukryć fakt, że pierwsze The Escapists nie przypadło mi do gustu, w przeciwieństwie do jego następcy. The Escapists 2 naprawia wszystkie kluczowe błędy poprzednika, przy okazji znacznie rozwijając praktycznie każdy element gry.

W The Escapists 2 do „zwiedzenia” mamy kilka najcięższych więzień na świecie, z których musimy uciec. Wszystko w przyjemnej dla oka, pixelartowej oprawie graficznej. Gra niestety nie oferuje polskiej wersji językowej i nie wspiera sprzętów ze system MacOS.

Killing Floor 2Lifeless Planet i The Escapists 2 możecie pobrać ze strony Epic Games Store lub bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Wszystkie trzy gry są dostępne za darmo do 16 lipca 2020 roku. Tego dnia, o godzinie 17:00, zostanie udostępniony za friko kolejny tytuł – Torchlight II.