Szacujemy, kiedy smartfony Motoroli dostaną aktualizacje do Androida Q

Niby nie zawsze podczas zakupu sugerujemy się tym, czy producent będzie szybko dostarczał aktualizacje systemu do nowszych wersji, ale zwykle miło jest, gdy to robi. Motorola swego czasu odznaczała się świetnym tempem przechodzenia z jednej edycji Androida na następną. Czego można się pod tym względem spodziewać po nadchodzących miesiącach?

Redakcja Phone Arena pokusiła się o zrobienie orientacyjnego terminarza aktualizacji smartfonów Motorola, bazując na dotychczasowym kalendarzu rozsyłania nowych wersji systemu dla poprzednich modeli. Nie ma on zbyt wiele wspólnego z oficjalnymi komunikatami Motoroli odnośnie upgrade’ów oprogramowania, bo firma ta raczej nieczęsto przekazuje informacje o swoich planach w tej dziedzinie. Spoglądając jednak wstecz, można wyciągnąć pewne wnioski co do tego, jak może wyglądać polityka aktualizacji w najbliższej przyszłości. Zakładając oczywiście pewną stałą.

Reklama
Model MotorolaAktualizacja do Androida Pie
Moto Z3/Z3 PlayLuty 2019
Moto Z3 (operatorski)Lipiec 2019
Moto Z2 ForceCzerwiec 2019
Moto Z2 Force (Verizon)Lipiec 2019
Moto G6/G6 PlayKwiecień 2019
Moto One PowerListopad 2018

Wystarczy rzut oka na dotychczasowe dokonania Motoroli na polu aktualizacji, by przekonać się, że jest to firma, która często oferuje nowy system swoim urządzeniom jako jeden z pierwszych producentów. W innych przypadkach jednak dość mocno ślamazarzy się z dokonaniem takich zmian.

Portfolio Motoroli nie da się przenieść 1:1 wprost z ubiegłego roku, ale bazując na tym, jak dotąd wyglądały aktualizacje, można pokusić się o stworzenie czegoś takiego:

Model MotorolaAktualizacja do Androida Q
Moto Z4Luty 2020
Moto Z3/Z3 PlayKwiecień 2020
Moto G7 seriesLuty 2020
Moto G6/G6 PlayKwiecień 2020
Moto Z2 seriesCzerwiec 2020

Powyższych dat nie należy traktować zobowiązująco. To tylko szacunki, dodatkowe opóźnienia mogą wynikać z innego regionu – lista powstawała dla użytkowników Motek w USA, a Stary Kontynent często dostaje aktualizacje jeszcze później.

Pierwsze deklaracje producentów odnośnie aktualizacji powinny pojawiać się w pierwszych dniach po publicznym udostępnieniu tego systemu dla smartfonów Google Pixel i działających w ramach programu Android One. Wtedy nie trzeba będzie polegać na strzelaniu w ciemno, a dostaniemy oficjalne obietnice, zapewne również od Motoroli.

KIEDY MOTOROLE DOSTANĄ AKTUALIZACJĘ DO ANDROIDA Q? – ZAKRĘĆ KOŁEM TORTURY!

 

źródło: Phone Arena