Kiedy Google zakończy wsparcie dla Twojego Nexusa? | Tabletowo.pl

Kiedy Google zakończy wsparcie dla Twojego Nexusa?

Dołącz do dyskusji 0

Kupując urządzenie z serii Nexus, niezależnie czy mowa jest o tablecie czy smartfonie, mamy pewność, że będzie aktualizowane przez najdłuższy czas względem pozostałych smartfonowych propozycji. Na stronie pomocy technicznej Google możecie wyczytać, kiedy konkretnie zostanie zakończone wsparcie dla poszczególnych modeli Nexusów.

W zeszłym roku Google ustandaryzował swoją politykę aktualizacji i jasne się stało, że każdy Nexus może liczyć na aktualizacje systemu w ciągu dwóch lat od momentu debiutu w Google Store (w Polsce sklep ten wciąż niedostępny) oraz nie więcej niż trzy lata wsparcia (lub 1,5 roku od wycofania urządzenia z Google Store) pod względem mniejszych aktualizacji – poprawek/łatek/bugów.

Poniżej znajdziecie miesiące, po przekroczeniu których poszczególne urządzenia nie będą mały gwarantowanej aktualizacji do nowszych wersji systemu:

Dla poprzednich modeli są to miesiące:

Jeśli zatem macie Nexusa, wiecie już, kiedy możecie się spodziewać zakończenia wsparcia dla swojego urządzenia.

źródło: androidpolice, Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona