(fot. Kia)

Kia EV6 to kolejny elektryk z Korei, który może zachwycić wyglądem

Koreańczycy najwidoczniej pokładają duże nadzieje w nowej platformie E-GMP, która powstała z myślą o elektrykach. Nowy model, Kia EV6, również ją wykorzysta, co zapowiada naprawdę interesujący samochód.

Hyundai stawia coraz odważniejsze kroki w elektromobilności

W ofercie koreańskiego producenta znajdziemy już samochody w pełni elektryczne, ale to niedawno zaprezentowany IONIQ 5 wzbudza największe zainteresowanie. Nie powinno to dziwić, bowiem mamy do czynienia z autem o świetnym wyglądzie, które zostało wyposażone w sporo nowych technologii. Niektórzy twierdzą, że to jeden z ładniejszych, elektrycznych SUV-ów.

Warto zaznaczyć, że IONIQ 5 to dopiero początek poważnego wejścia w świat elektromobilności. Firma zamierza w ciągu najbliższych lat zauważalnie rozszerzyć ofertę samochodów elektrycznych. Dotyczy to także marki Kia.

Kia EV6 – zapowiedź elektrycznego crossovera na platformie E-GMP

Niestety, nie poznaliśmy jeszcze zbyt wielu szczegółów i musimy trochę poczekać do oficjalnej premiery. Koreańczycy ograniczyli się bowiem do krótkiej zapowiedzi, ale trzeba przyznać, że naprawdę intrygującej.

Kia EV6
Sportowa sylwetka i wyróżniające się światła (fot. Kia)

Kia EV6 będzie pierwszym samochodem marki, który wykorzysta platformę Hyundai Electric-Global Modular Platform (E-GMP), co powinno pozwolić chociażby na zastosowanie większego pakietu akumulatorów i różnych wersji napędowych.

Przypominamy, że Hyundai IONIQ 5, oparty na E-GMP, oferuje napęd na jedną oś lub cztery koła. Ponadto w topowej wersji otrzymał zestaw akumulatorów o pojemności 72,6 kW, a silniki elektryczne generują moc na poziomie 225 kW. Zasięg, zależnie od wariantu, sięga nawet do 480 km według WLTP. Niewykluczone, że Kia EV6 zapewni podobną specyfikację.

Kia EV6
Tył z pewnością będzie wyróżniał się nocą (fot. Kia)

Nowy elektryk będzie należał do modnego ostatnio segmentu crossoverów, co w połączeniu z prawdopodobnie atrakcyjnym wzornictwem, powinno mu zapewnić sporą popularność. Tym bardziej, że cena nie powinna być aż tak przesadzona, jak w przypadku niektórych konkurencyjnych elektryków.

Kia EV6 powinna oficjalnie zadebiutować jeszcze w tym miesiącu. Należy dodać, że w planach Koreańczyków jest wypuszczenie siedmiu elektrycznych aut do 2027 roku. Najpewniej większość z nich zostanie oparta na platformie E-GMP.