Każda nowa Nokia z Androidem, z rąk HMD Global, dostanie Androida Oreo

Od początku swojego istnienia, HMD Global zdążyło wypuścić na rynek trzy smartfony z Androidem oraz zaprezentować jeszcze jeden. Jednym z celów, jaki podobno przyświeca Finom, jest zachowanie możliwie czystego Androida i szybkich aktualizacji. Póki co, obietnice wyglądają na przemyślane, bo podobno wszystkie Nokie mają dostać aktualizację do Oreo.

Jak co roku, przyszedł czas na zaprezentowanie nowej wersji Androida – w tym przypadku była to wersja 8.0 Oreo. Zakończył się już redakcyjny czas na spekulowanie na temat funkcjonalności aktualizacji, jak i szczegółowe opisywanie zmian, jakie wniosła. Teraz powoli przyszedł czas, żeby porozmawiać trochę o tym, na jakie telefony trafi nowa wersja.

Abstrahując od żartów i tak 90% z nas nie dostanie aktualizacji lub uff, jeszcze dziewięć miesięcy i Oreo będzie mój – rzeczywiście jest tak, że niewielu z nas już teraz cieszy się z oficjalnej aktualizacji do wersji 8.0, a spora część nie będzie miała okazji – na aktualnym smartfonie – robić tego nigdy. Z tego powodu producenci dosyć często wypuszczają listy smartfonów, które otrzymają daną aktualizację, w celu zachęcenia ludzi do kupna danego urządzenia. I podobnie jest w tym przypadku. Oczywiście spodziewałem się, że zaprezentowana niedawno Nokia 8 otrzyma aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Ale podobno mają otrzymać ją wszystkie.

Jak donosi na swoim Twitterze Juho Sarvikas, CEO HMD Global, uwzględniona zostanie także dosyć ekonomiczna Nokia 3, której recenzję możecie przeczytać tutaj. A skoro Oreo doczeka się rozczarowująca trójka, to nieco bardziej udana piątka też powinna (dla odmiany, recenzję Nokii 5 możecie przeczytać tutaj).

Jak możemy przeczytać w tweecie, Juho Sarvikas nie podzieli się żadnymi potencjalnymi datami premiery, ponieważ boi się, że nie dotrzyma słowa. Nie jesteśmy, niestety, w stanie określić, czy składa się na to przewidywany krótki czas oczekiwania, czy może jest wręcz przeciwnie. Niestety, tę sferę musimy pozostawić w sferze spekulacji.

Jest oczywiście możliwe to, że HMD Global rzuca słowa na wiatr i Nokia 3 – wbrew zapewnieniom – zostanie pominięta przy aktualizacji. Warto jednak dać firmie kredyt zaufania i uwierzyć, że wszystkie fińskie smartfony otrzymają aktualizację do Androida 8.0 Oreo.

źródło: PhoneArena, Twitter (@sarvikas)